Astrologie - Velká kniha

Kód: 7336507

Úplný název:

Astrologie - Velká kniha (von Taxis Adrienne):

Autor a popis:

von Taxis Adrienne, Fontána, 360 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
297 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

V šedesátých letech se říkalo, že "astrologie nemá s logikou nic společného" - a s pomocí tohoto oslího mostu se celá generace učila pamatovat si rozdíl mezi astrologií a astronomií. Přitom se úplně přehlíželo, že činnost astrologa a astronoma se od sebe oddělily teprve před poměrně krátkou dobou. Po celá tisíciletí byla astrologie věda o hvězdách podávající výklad o přírodě, pohybech hvězd a planet a samozřejmě i o jejich působení na život na Zemi.
Zmíněný oslí most zároveň hodnocení, přesněji znehodnocení astrologie, jejíž renomé se vytrácelo v tehdejší atmosféře prosycené vědeckostí. V sedmdesátých letech velkolepě nastoupil "věk Vodnáře" a ta tolik racionální generace i se svým oslím můstkem se opět začala zajímat o astrologii, přestože - nebo snad právě proto - že neměla nic společného s logikou.
Astrologie má zato velmi mnoho společných rysů s analogickým myšlením, rozuměním a chápáním. S upřímností vůči sobě a s duchovní otevřeností při poznávání své role, možností nebo svých úkolů ve světě.
Dlouhou dobu charakterizoval úlohu astrologie na veřejnosti její boj o vědecké uznání. V uplynulých desetiletích se však otázka vědeckosti jakoby samozřejmě vyjasnila. Astrologové již nebojují proti kritikům z vědeckého tábora, ale zaujali stanovisko, podle něhož taková kritika vůbec nesměřuje k podstatě jejich oboru.
Poznání, že astrologie svou povahou není věda nýbrž ezoterika, se pozvolna prosadilo. Podobu astrologie, s jakou se každý týden, případně denně, setkáváte na stránkách novin, klidně přijímejte tak, jak je zamýšlena: totiž jako nezávaznou zábavu. S výkladem horoskopu nemá nic společného - jinak by nemusela být tato kniha napsána. Tato kniha vám totiž poskytuje nejdůležitější odkazy k výkladu horoskopu. Uvidíte, jak je fascinující a napínavé skládat jednotlivé dílky skládanky v mnohavrstvenný puzzle, jehož výsledkem bude obraz vašeho charakteru, vloh, anebo - pokud chcete - vašeho osudu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Astrologie - Velká kniha do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Astrologie - Velká kniha.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Astrologie - Velká kniha (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Astrologie - Velká kniha bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Astrologie - Velká kniha doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Astrologie

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Astrologie / Astrologie - Velká kniha