Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva

Kód: 7433046

Úplný název:

Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva (Koop Wolker): Himmlerova poslední výzva

Autor a popis:

Koop Wolker, VÍKEND, 328 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kdo nespolupracuje, jde proti nám! Tak znělo heslo německých Werwolfů. Jejich činnost se začala projevovat na počátku roku 1945. Po dostatečném výcviku na různých zámcích, hradech a táborech v Německu nastala chvíle pro uskutečnění jejich záměrů. Vojenská situace Německa byla zoufalá, sovětští vojáci se blížili k Berlínu a Spojenci pronikali na území Říše. Mnoho různých skupinek Werwolfů začalo na území Německa podnikat své akce. V nocích přepadávali osoby antifašistického
vyznání, udávali špatný směr cizím vojákům pomocí silničních značek, sabotovali
znovu opravená kolejní spojení mezi Spojenci. Slitování neměli ani s lidmi, kteří dezertovali či začali spolupracovat s nepřáteli. Pomáhali civilnímu obyvatelstvu ve všech okolnostech. Jejich úkrytem se stal les. Byl jejich útočištěm i teritoriem.
Werwolfové byli organizací, již uvedl v život v září 1944 říšský vedoucí SS Heinrich Himmler a která je dodnes opředena mnoha pověstmi. V době na konci války byla vymyšlena jako jedna z „tajných zbraní“ nacistů. Její určení a ideologie plně vyhovovaly myšlence, které se oddávali nacisté téměř do konce války. Věřili tomu, že útok spojenců bude tajnými zbraněmi zastaven před Berlínem a pak dojde k obratu ve válce.
Kniha Volkera Koopa se fascinujícím způsobem věnuje fenoménu Werwolfů, jejichž činnost se zrodila v posledních měsících zatím největšího světového válečného konfliktu v lidských dějinách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva