Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva

Kód: 7433046

Úplný název:

Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva (Koop Wolker): Himmlerova poslední výzva

Autor a popis:

Koop Wolker, VÍKEND, 328 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
223 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kdo nespolupracuje, jde proti nám! Tak znělo heslo německých Werwolfů. Jejich činnost se začala projevovat na počátku roku 1945. Po dostatečném výcviku na různých zámcích, hradech a táborech v Německu nastala chvíle pro uskutečnění jejich záměrů. Vojenská situace Německa byla zoufalá, sovětští vojáci se blížili k Berlínu a Spojenci pronikali na území Říše. Mnoho různých skupinek Werwolfů začalo na území Německa podnikat své akce. V nocích přepadávali osoby antifašistického
vyznání, udávali špatný směr cizím vojákům pomocí silničních značek, sabotovali
znovu opravená kolejní spojení mezi Spojenci. Slitování neměli ani s lidmi, kteří dezertovali či začali spolupracovat s nepřáteli. Pomáhali civilnímu obyvatelstvu ve všech okolnostech. Jejich úkrytem se stal les. Byl jejich útočištěm i teritoriem.
Werwolfové byli organizací, již uvedl v život v září 1944 říšský vedoucí SS Heinrich Himmler a která je dodnes opředena mnoha pověstmi. V době na konci války byla vymyšlena jako jedna z „tajných zbraní“ nacistů. Její určení a ideologie plně vyhovovaly myšlence, které se oddávali nacisté téměř do konce války. Věřili tomu, že útok spojenců bude tajnými zbraněmi zastaven před Berlínem a pak dojde k obratu ve válce.
Kniha Volkera Koopa se fascinujícím způsobem věnuje fenoménu Werwolfů, jejichž činnost se zrodila v posledních měsících zatím největšího světového válečného konfliktu v lidských dějinách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Ať povstane Werwolf! - Himmlerova poslední výzva