Athanasius Kircher, Philipp Jakob Sachs von Löwenheim a přírodní filosofie v českých zemíc

Kód: 7465299

Úplný název:

Athanasius Kircher, Philipp Jakob Sachs von Löwenheim a přírodní filosofie v českých zemíc (Lelková Iva):

Autor a popis:

Lelková Iva, Pavel Mervart, 370 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
283 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.3.2018 dopoledne. 
 

Publikace se věnuje korespondenci barokního polyhistora a jezuity Athanasia Kirchera s korespondenty z českých zemí. Z četby dopisů vyvstává plastický obraz vzájemně propojené učenecké, aristokratické a církevní komunity, která hrála významnou roli nejen v rámci celé Kircherovy korespondence, ale i ve formulaci badatelských témat přírodní filosofie v českých zemích. Kircherovým dílem byl inspirován i vznik analogie pohybu mořských vod s pohybem krve v lidském těle Oceanus macro-microcosmicus (1664) od Philippa Jakoba Sachse von Löwenheim. Závěr knihy je věnován právě srovnání Sachsova a Kircherova díla a rozdílům v analogiích, tak jak je oba autoři představují. Skrze vrstevnatou strukturu knihy, kdy každá následující kapitola rozvíjí kapitolu předchozí, je možné nahlížet vývoj přírodní filosofie v českých zemích v polovině sedmnáctého století z několika úhlů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Athanasius Kircher, Philipp Jakob Sachs von Löwenheim a přírodní filosofie v českých zemíc do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Athanasius Kircher, Philipp Jakob Sachs von Löwenheim a přírodní filosofie v českých zemíc.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Athanasius Kircher, Philipp Jakob Sachs von Löwenheim a přírodní filosofie v českých zemíc (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Athanasius Kircher, Philipp Jakob Sachs von Löwenheim a přírodní filosofie v českých zemíc bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Athanasius Kircher, Philipp Jakob Sachs von Löwenheim a přírodní filosofie v českých zemíc doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Filozofie / Athanasius Kircher, Philipp Jakob Sachs von Löwenheim a přírodní filosofie v českých zemíc