Atlas elektroencefalografie dospělých 2. díl

Kód: 7254871

Úplný název:

Atlas elektroencefalografie dospělých 2. díl (Vojtěch Zdeněk):

Autor a popis:

Vojtěch Zdeněk, Triton, 0 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 739 Kč (1 899 Kč)
  / ks  
koupit
 

Třídílný Atlas elektroencefalografie dospělých je určen lékařům a jiným zdravotnickým pracovníkům, kteří s klinickou elektroencefalografií přicházejí do styku, tedy zejména epileptologům, neurologům, psychiatrům, psychologům a odborníkům, zabývajícím se výzkumem v neurovědách. Užitečnou pomůckou se může stát i pro ty, kteří touží do tajů této již poměrně staré, ale dynamicky se rozvíjející vyšetřovací metody proniknout, tedy začínajícím elektroencefalografistům a studentům medicíny.

Druhý díl této práce předpokládá znalost normálních nálezů uvedených v dílu prvním. Cílem tohoto dílu je podat co nejširší výběr abnormních interiktálních nálezů u dospělých. Jde tedy o téma, které klinického elektroencefalografistu zajímá v každodenní práci nejvíce. V první kapitole diskutujeme otázky pojetí abnormity v elektroencefalografii (EEG) a klasifikaci abnormních nálezů. V kapitole druhé se snažíme zdůraznit klesající význam elektroencefalografie v diagnostice morfologických lézí (projevujících se nálezy nespecifickými). Protože jde však v praxi o nálezy velmi časté, zvolili netradiční přístup a k obrazu elektroencefalografickému přidáváme v řadě případů i ilustratívní výsledky neurozobrazovacích vyšetření.

Ve třetí kapitole pojednávající o nálezech epileptiformních používáme ukázky neurozobrazovacích vyšetření spolu s množstvím grafů ke zdůraznění komplementarity neurofyziologických a neurozobrazovacích vyšetření. Na poli epileptologie spatřujeme hlavní význam EEG v současnosti. Kontinuální monitorování EEG u kriticky nemocných je další bouřlivě se rozvíjející oblastí využití EEG. Vzorce, na které jsme dříve naráželi jen náhodně či které jsme nezachycovali vůbec, se nyní stávají nálezy, se kterými se klinický elektroencefalografista setkává vcelku běžně. Jejich přehled podáváme ve čtvrté kapitole. V poslední páté kapitole je podán přehled o těch postupech kvantitatívní EEG, u kterých již byl přínos pro klinickou neurofyziologii ověřen. Na vydání publikace se významně podílela Nemocnice Na Homolce. .
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Atlas elektroencefalografie dospělých 2. díl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Atlas elektroencefalografie dospělých 2. díl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Atlas elektroencefalografie dospělých 2. díl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Atlas elektroencefalografie dospělých 2. díl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Atlas elektroencefalografie dospělých 2. díl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Zdravotnictví / Atlas elektroencefalografie dospělých 2. díl