Atlas krkonošských rostlin

Kód: 8710106

Úplný název:

Atlas krkonošských rostlin (Štursa Jan, Dvořák Jiří):

Autor a popis:

Štursa Jan, Dvořák Jiří, Karmášek, 336 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
399 Kč (580 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Nakladatelství Karmášek po úspěšné řadě biologických atlasů Šumavy zaměřilo svoji pozornost na další nesmírně zajímavý region s dosud mimořádně zachovanými a cennými přírodními společenstvy - Krkonoše. Zde zahajuje novou řadu dílem renomovaných botaniků Jana Štursy a Jiřího Dvořáka Atlas krkonošských rostlin. Dr. Štursa je v Krkonoších všeobecně znám nejen jako na slovo vzatý odborník a autor mnoha knih o přírodě, ale i jako dlouholetý ředitel Správy KRNAP. Jiří Dvořák, sám fotograf, je zase zkušeným redaktorem časopisu Krkonoše a zaníceným botanikem. Originálně zpracovanou publikaci podlouhlého formátu graficky navrhla akademická malířka Pavla Kroupová.

Zájemci najdou v knize jak obecnou část, popisující jednotlivá stanoviště, historii a vývoj přírodních podmínek v Krkonoších, tak i řadu doplňků, slovníček pojmů a rozsáhlé rejstříky v českém, latinském, německém a polském jazyce. Hlavní částí atlasu je popis jednotlivých druhů, doplněný výbornými fotografiemi z jejich přirozeného výskytiště a pro názornost i několika sty perokresbami klíčových detailů rostlin od ilustrátorky Věry Ničové.
Publikace by neměla chybět v odborné knihovně žádného botanika, svou přístupností a čtivostí je ale určena i široké veřejnosti a návštěvníkům Krkonoš nejen české, ale i polské části, neboť kniha se věnuje komplexně celému pohoří.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Atlas krkonošských rostlin do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Atlas krkonošských rostlin.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Atlas krkonošských rostlin (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Atlas krkonošských rostlin bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Atlas krkonošských rostlin doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky