Atlas nábojů do ručních palných zbraní / Book of Small Arms Cartridges

Kód: 2061628

Úplný název:

Atlas nábojů do ručních palných zbraní / Book of Small Arms Cartridges (kol.): do rucních palných zbraní

Autor a popis:

Kol., Naše vojsko, 640 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
678 Kč (999 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Od vzniku ručních palných zbraní koncem 14. století byla střelba značně komplikovaná, protože zbraně byly předovky, nabíjely se ústím hlavně, odděleně prachem a střelou. Složitým zůstával zápal výmetné náplně, tvořené černým prachem.
Vznik jednotných nábojů a zadovek v polovině 19. století střelbu značně zjednodušil. Zbraň se začala nabíjet nábojem do komory. Jediným pohybem se do komory zasunula střela, výmetná náplň a zápalka, spojené nábojnicí do jednoho celku. Nábojnice zároveň utěsňuje při výstřelu komoru vůči závěru.
Náboje se začaly odlišovat nejen podle způsobu využití, ale také způsobem výroby a prodeje. Vedle průmyslově vyráběných nábojů se objevují náboje experimentální, jejichž vývoj se z různých důvodů nepodařilo dokončit. Stále se rozšiřuje počet wildcatů a vznikají náboje soukromé (proprietární). Existující počet konstrukcí nábojů, odborně nazývaných „rážemi“, se dnes již odhaduje na více než 10 000. Tento vysoký počet ráží se stal předmětem velmi rozšířeného sběratelství nábojů.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Atlas nábojů do ručních palných zbraní / Book of Small Arms Cartridges do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Atlas nábojů do ručních palných zbraní / Book of Small Arms Cartridges.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Atlas nábojů do ručních palných zbraní / Book of Small Arms Cartridges (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Atlas nábojů do ručních palných zbraní / Book of Small Arms Cartridges bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Atlas nábojů do ručních palných zbraní / Book of Small Arms Cartridges doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Věda a technika

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Věda a technika / Atlas nábojů do ručních palných zbraní / Book of Small Arms Cartridges