Atlas ryb, obojživelníků a plazů České a Slovenské republiky - 2. vydání

Kód: 2001979

Úplný název:

Atlas ryb, obojživelníků a plazů České a Slovenské republiky - 2. vydání (Dungel Jan, Řehák Zdeněk):

Autor a popis:

Dungel Jan, Řehák Zdeněk, Academia, 184 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
160 Kč (235 Kč)
  / ks  
koupit
 

V atlase jsou představeny všechny původní druhy ryb, obojživelníků a plazů včetně druhů dnes již vymizelých. Oproti starším atlasům jsou do této publikace zařazeny i druhy neúmyslně zavlečené nebo záměrně introdukované či vypuštěné z chovu do přírody, výjimečně pak i druhy, jejichž výskyt sice ještě nebyl doložen, ale nelze jej s jistotou vyloučit. Na 80 barevných tabulích je zobrazeno 107 druhů mihulí a ryb, 22 druhů obojživelníků a 19 druhů plazů. Doprovodný text k jednotlivých druhům zahrnuje informace o rozšíření a výskytu, morfologický popis a údaje o způsobu života. Text je doplněn o mapky rozšíření jednotlivých druhů na území obou republik. Ke každé skupině jsou uvedeny obecné informace, zaměřené zejména na morfologickou charakteristiku skupiny. Kniha je doplněna systematickým přehledem, seznamem literatury a rejstříkem. Atlas je určen jak odborníkům, učitelům a studentům, tak milovníkům a ochráncům přírody, rybářům a dalším zájemcům, profesionálům i amatérům. Má sloužit jako pomůcka pro práci v terénu, umožňující rychlé určení většiny druhů na základě kresby a stručného popisu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Atlas ryb, obojživelníků a plazů České a Slovenské republiky - 2. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Atlas ryb, obojživelníků a plazů České a Slovenské republiky - 2. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Atlas ryb, obojživelníků a plazů České a Slovenské republiky - 2. vydání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Atlas ryb, obojživelníků a plazů České a Slovenské republiky - 2. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Atlas ryb, obojživelníků a plazů České a Slovenské republiky - 2. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Příroda

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Příroda / Atlas ryb, obojživelníků a plazů České a Slovenské republiky - 2. vydání