Atlas zemí, které neexistují - Padesát oficiálně neuznaných států, o kterých se málo ví

Kód: 8750677

Úplný název:

Atlas zemí, které neexistují - Padesát oficiálně neuznaných států, o kterých se málo ví (Middleton Nick): Padesát oficiálně neuznaných států, o kterých se málo ví

Autor a popis:

Middleton Nick, 65. pole, 232 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
391 Kč (548 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.1.2018 dopoledne. 
 

Graficky unikátně zpracovaný atlas zve na poutavou exkurzi do skrytého světa. Na 240 stranách a 50 mapách předkládá geograficko-historické informace o skutečných územích světa.

Zkušený novinář a geograf Nick Middleton, působící mimo jiné na Oxfordské univerzitě, bere čtenáře na kouzelný výlet do zemí, kterým se nedostává diplomatického uznání nebo nezískaly členství v OSN. Do světa nejistých hranic, politických vizionářů a zapomenutých národů.

Většina z nás má poměrně jasnou představu, co je to stát a jak ho definovat. Jenže ona ta definice úplně jednoznačná není. Od Krymu po Tibet, od poslední africké kolonie po evropskou republiku, která si užila jediný den samostatnosti – všude po světě leží místa, u nichž není jasné, zda patří mezi plnohodnotné země či nikoli.

Mnohé z nich najdeme v této knize. Atlas zaujme obsahem i formou – jednotlivé „země-nezemě“ tu najdeme nejen na krásně zpracovaných mapách, ale také na výřezech v siluetách. A nejde jen o suchá fakta, většina kapitol se pojí s poutavými příběhy z historie. Před očima ožívá paralelní svět zemí, které sice většinou existují jen v myslích svých obyvatel, ale na atraktivitě jim to určitě neubírá.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Atlas zemí, které neexistují - Padesát oficiálně neuznaných států, o kterých se málo ví do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Atlas zemí, které neexistují - Padesát oficiálně neuznaných států, o kterých se málo ví.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Atlas zemí, které neexistují - Padesát oficiálně neuznaných států, o kterých se málo ví (hodnotilo 3 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Atlas zemí, které neexistují - Padesát oficiálně neuznaných států, o kterých se málo ví bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Atlas zemí, které neexistují - Padesát oficiálně neuznaných států, o kterých se málo ví doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Atlas zemí, které neexistují - Padesát oficiálně neuznaných států, o kterých se málo ví