Audio CD: Čhavorenge - Hej Romale - CD

Kód: 5424626

Úplný název:

Audio CD: Čhavorenge - Hej Romale - CD (Kelarová Ida):

Autor a popis:

Kelarová Ida, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
268 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.4.2018 dopoledne. 
 

Čhavorenge, Ida Kelarová, Česká filharmonie / Hej Romale


CD romských písní jako výsledek společného projektu České filharmonie a Idy Kelarové na podporu romských dětí z českých a slovenských osad, ghett a sociálně vyloučených lokalit: Bari vera – Soske mange na phenes – Amen čhave sam – Baripen – O del man sikavel – Suno – Av tu av, čhaje – Dural avľas – Bašavahas giľavahas – Šun Devloro – Efta čardaša – Hej Romale
Dětský romský sbor Čhavorenge, Ida Kelarová, Česká filharmonie, dirigent Marko Ivanović. Desiderius Dužda – kytara, autor písní. Hosté: Lelo Nika – akordeon, Ivan Herák – housle, Ondrej Krajňák – klavír ad.
„Romským dětem chybí pocit, že jsou ve společnosti vítané. Jejich cesta ven ze začarovaného kruhu osad a ghett do světa, kde se od nich něco očekává, mohou si věřit a mohou něco dokázat, je jedna z nejtěžších cest. Sbor Čhavorenge je prostředím, které děti motivuje, aby se nevzdávaly svých snů a aby šly za naplněním svého životního příběhu.“ S tímto krédem Ida Kelarová již pět let spolupracuje s Českou filharmonií na projektu, který má romským dětem dát kýženou naději. Dosavadní bilance? Téměř 40 koncertů v pražském Rudolfinu (ve spolupráci s Jiřím Bělohlávkem, Alicí Nellis, Marthou Issovou ad.) a dalších místech ČR a SR, workshopy, ale především ovlivněné životní příběhy desítek romských dětí a mladých lidí. Ti nacházejí vztah k vlastní kultuře, zažívají pocit sebevědomí a objevují vlastní cestu. Po několika letních pobytech „Romano drom“ (romská cesta) na východním Slovensku a v Čechách se Čhavorenge společně s Českou filharmonií a řadou hostů pustilo v Rudolfinu do natáčení CD. Z těch písní, chytlavých, roztančených i hluboce teskných, vyzařuje energie, jež sotva koho nechá sedět klidně v křesle. Velkoryse vybavený booklet s texty a překlady písní dokumentuje celý projekt; v bookletu otištěné reflexe dávají naději, že můžeme žít nejen „vedle sebe“, ale také spolu, a že se můžeme vzájemně v mnohém inspirovat a učit.
Romský dětský sbor a Česká filharmonie – že to nejde dohromady? Přesvědčte se!
 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Čhavorenge - Hej Romale - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Čhavorenge - Hej Romale - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Čhavorenge - Hej Romale - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Čhavorenge - Hej Romale - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Čhavorenge - Hej Romale - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Umění / Hudba / Audio CD: Čhavorenge - Hej Romale - CD