Audio CD: Motorlet

Kód: 5029632

Úplný název:

Audio CD: Motorlet (OZW):

Autor a popis:

OZW, Black Point, 0 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
191 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.1.2018 dopoledne. 
 

Pražská skupina OZW (Onkel Zbyndas Winterrock) proslula neutuchajícím černým humorem v textech, rozličnými maskami, které používala od prvního vystoupení v roce 1980, a zvukem, který by se dal nejvýstižněji nazvat rachotem. Ovlivněni přímočarostí punku, artistností rocku a absurdnostmi Franka Zappy a Residents, vydali se OZW na klikatou cestu českým bigbítem. Od počátku nabrali kurz mezi skupiny tzv. kultovní, tedy ty, které nejsou masové, zato mají své pevné, a pomalu, ale jistě rostoucí publikum. Duší skupiny a zakladatelem OZW byl Zdeněk „Zbyndas“ Lorenz, civilním povoláním historik umění zaměstnaný v Národní galerii. Zbyndasovou zálibou bylo umění ve všech podobách, takže kromě OZW se věnoval amatérskému filmu, maloval, a také psal ulítlé novely, duchem nejblíže snad Borisu Vianovi. V roce 1985 zahráli OZW dnes už památný koncert v pražském Motorletu, který byl zaznamenán. Tři videoklipy, pořízené na koncertě, se staly základem k dnes už zásadnímu filmovému dokumentu Hudba ´85, který se dostal do několika kin ještě před rokem 1989. V roce 1990 vydal Panton skupině vlastní EP s pěti písničkami v rámci edice Rock debut a v roce 1997 vyšlo studiové album Nevergreeny (Black Point). Od té doby skupina koncertovala sporadicky, v roce 2012 začal Black Point s vedoucím OZW Zbyndasem střádat plány na vydání CD Motorlet, v roce 2014 se však zhoršil Zbyndasův zdravotní stav natolik, že se práce zastavily. V prosinci 2014, těsně před Vánocemi, Zbyndas zemřel.
Zdálo se, že jedna kapitola českého bigbítu je uzavřena. Jenomže – rozdělané CD Motorletu nedalo vydavateli spát a pro dokončení prací se stal spouštěcím mechanismem moment, kdy se ukázalo, že Zbyndas před skonem pověřil známého pražského performera Hmyzáka, aby jej v případě vystoupení v OZW zastoupil.
Tím pádem nejenže bylo dokončeno a vyšlo památné CD Motorlet (které obsahuje i zmíněné tři videoklipy), ale v rámci křtu se konal jedinečný a jediný vzpomínkový koncert OZW na Zdeňka Zbyndase Lorenze v pražském rockovém klubu Vagon! Jednorázové akce se zúčastnila téměř celá původní skupina v sestavě z Motorletu roku 1985, a to s tehdejším původním repertoárem! Na obal CD byly použity původní Zbyndasovy obrázky, grafiky a ručně psané texty. Edice Archiv.


01. Introbruska
02. Brusič Jíra
03. James Bond
04. Jednoduchost
05. Mladý požárník
06. Modrají jí rty
07. Kobox
08. Igelitovej Pepík
09. Zákoník práce
10. Bruttopýr
11. Kam?
12. Třicetiletá kráva
13. Už zase!
14. Eine kleine pucci mucci
15. Bflm psvz
16. Nešikovný elektrikář
17. Sloupy
18. Babí reje
19. Schrottermutter
20. Veselá historka

+ přídavky:
21. Už pro mě jdou
22. James Bond
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Motorlet do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Motorlet.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Motorlet (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Motorlet bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Motorlet doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ostatní

 
Knihkupectví / Ostatní / Audio CD: Motorlet