Audio CD: Pohádka o Raškovi - 2 CD (Čte Oldřich Kaiser)

Kód: 3609682

Úplný název:

Audio CD: Pohádka o Raškovi - 2 CD (Čte Oldřich Kaiser) (Pavel Ota):

Autor a popis:

Pavel Ota, Radioservis, 0 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.3.2018 dopoledne. 
 

Slavná povídka Oty Pavla ze sportovního prostředí ožívá jako dramatizace na CD. Ota Pavel zúročil své zkušenosti sportovního novináře v řadě knížek, kde se věnoval osudům legendárních českých sportovců. Olympijské triumfy a vítězství našich reprezentantů patří k těm nejslavnějším stránkám naší historie. A atmosféra těch báječných okamžiků zůstane navždy v nás.

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili ve skocích na lyžích na středním můstku. Fanoušci v Československu byli nadšeni, spisovatel Ota Pavel později dva dokonalé skoky popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. „Já také skákal! Na můstku ze sněhu“!
„Zřejmě se pan režisér dozvěděl, že já jsem také skákal. Ve druhé třídě jsem se umístil na druhém místě. Nebyla to tedy konstrukce skokanského můstku, byl pouze ze sněhu. Ale na druhé místo to byl dobrý výsledek. Na to, že jsme byli dva.“ Oldřich Kaiser
„Rychlost na nájezdu kontroloval ušima, v uších slyšel, jak rychle jede, jak to sviští. Potom se odrazil a srovnal a pak už prožíval jen radost z letu. Zahlédl koutkem oka šišky na vrcholech smrků, které si vždy mohl lehce utrhnout, protrhl už párkrát kožich beránků pasoucích se nízko nad zemí a svistem lyží vyděsil upovídané havrany,“ užíval si Oldřich Kaiser znovu známá slova.

Část, v níž Ota Pavel popisuje zápolení o zlatou medaili, má z celé Pohádky o Raškovi nejraději i režisér audioknihy Aleš Vrzák. „Ta součást boje, kdy sportovec bojuje se svým tělem, okolím, s tím, že mu nikdo nepřeje, a nakonec zvítězí, mi přijde hrozně povzbuzující a optimistická celkově pro náš život,“ vysvětluje v rozhlasové režii.

Čte Oldřich Kaiser.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Pohádka o Raškovi - 2 CD (Čte Oldřich Kaiser) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Pohádka o Raškovi - 2 CD (Čte Oldřich Kaiser).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Pohádka o Raškovi - 2 CD (Čte Oldřich Kaiser) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Pohádka o Raškovi - 2 CD (Čte Oldřich Kaiser) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Pohádka o Raškovi - 2 CD (Čte Oldřich Kaiser) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Audio CD: Pohádka o Raškovi - 2 CD (Čte Oldřich Kaiser)