Audio CD: Všechno je proměnlivé - Zakázané koncerty

Kód: 5650926

Úplný název:

Audio CD: Všechno je proměnlivé - Zakázané koncerty (Vodňanský Jan, Skoumal Petr):

Autor a popis:

Vodňanský Jan, Skoumal Petr, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
249 Kč (297 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.3.2018 dopoledne. 
 


Objevené záznamy necenzurovaných písní ze 70. a počátku 80. let


Od počátečních vystoupení dvojice Petra Skoumala a Jana Vodňanského v Činoherním klubu v 60. letech šlo o „jízdu na neosedlaném a navíc nenažraném tygrovi“, píše v bookletu tohoto CD Jan Vodňanský. Dvojice musela čelit stálému dozoru cenzury, která zesílila počátkem normalizace, až tvrdě dopadla tak, že oba museli opustit pražské scény a kočovat po kolejích a studentských klubech. Tam totiž ještě provozovatelé o zákazu společného vystupování V+S nevěděli a ti zde byli vítáni natěšenými mladými lidmi v nabitých sálech. Většina nahrávek na tomto výběru pochází z archivu zvukaře a sběratele Petra Benesche, dvě písně jsou z archivu Jana Vodňanského. Nelze přesně určit ani místo nahrání a ani přesnou dataci, je jen jasné, že jde o nahrávky z počátku osmdesátých let, těsně před definitivním zákazem spolupráce obou protagonistů. V atmosféře svobodného prostředí vysokoškolského klubu bylo možné zveřejnit řadu textů, které nešlo v době normalizační nijak jinak publikovat. Oba roubovali další a další sloky k písním již cenzory schváleným a reagovali tak na totalitní nesvobodu výtryskem vtipu, ironie, nonsensu, který všichni v sále chápali a nadšeně mu aplaudovali. Tento titul je vydáván u příležitosti nedožitých osmdesátin skvělého člověka a umělce Petra Skoumala (7. 3. 1938 – 28. 9. 2014).TRACKLIST:
POVÍDÁ MATKA BEDŘIŠE / HLUCHÉ TETY / DVĚ DECI VODKY / TOHO DNE ŠEL ŠIMPANZ DO PENZE / ONO TO ŠPLOUCHÁ / O MÉ KRÁSE, PEPO, PĚJ / JÁ JSEM TOTIŽ NÁMOŘNÍK / STÁZIN KOZÁČEK / JSOU CHVÍLE, KDY I KLAUN / PÍSEŇ MASÉRA / PETRA / MAMINKO, TATÍNKU, NE / GENERÁLNÍ KONZUL / ŠEMÍK V OVZDUŠÍ / VYNÁLEZ FRANCIE / S KATEŘINOU POD PEŘINOU SÁM / CESTA NA BAJKAL / ORIENTÁLNÍ ŠPION / VŠECHNO JE PROMĚNLIVÉ

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Všechno je proměnlivé - Zakázané koncerty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Všechno je proměnlivé - Zakázané koncerty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Všechno je proměnlivé - Zakázané koncerty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Všechno je proměnlivé - Zakázané koncerty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Všechno je proměnlivé - Zakázané koncerty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Všechno je proměnlivé - Zakázané koncerty