Augustine Herrman Bohemian - První Čech v Americe

Kód: 9063103

Úplný název:

Augustine Herrman Bohemian - První Čech v Americe (Zelený Milan):

Autor a popis:

Zelený Milan, MM Publishing, 144 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.4.2018 dopoledne. 
 

Kniha o Augstinu Herrmanovi se rodila dlouhá desetiletí. Po přestěhování do New Yorku (1972) se dostal prof. Zelenému do ruky pamflet newyorských elegií Pan Zelený v Americe (1929), v němž ho zaujal verš "Nás pak Čechy může zajímat, že tu blízko otec Heřman žil". Kdo byl otec Heřman? Nikdo z tehdejších spolu-exulantů nevěděl. Je to až neskutečně dlouhá doba, téměř 45 let. Za tu dobu se prof. Zelený mohl seznámit s Augustinem Herrmanem velmi intimně. Jeho úspěchy, selhání a tragédie se mu staly prototypem exulantského života, jeho všestranný talent, schopnosti a žízeň po životě nevyčerpatelnou inspirací. Když byl New York ještě nazýván Nový Amsterdam, objevil se zde v roce 1644 tajuplný a obdivuhodně inspirující Čech Augustine Herrman. Historická esej se pokouší ukázat, že Herrman byl nejen prvním plně dokumentovaným Čechem žijím na území dnešních Spojených států, ale vůbec prvním "Američanem" - v moderním pojení smyslu tohoto označení ve 20.století. Která jiná postava koloniální Ameriky se může historikům pochlubit důvěrně přátelskými i oficiálními styky s předními osobnostmi tehdejší Ameriky, jakými byli například guvernéři Peter Stuyvestant (New Netherland), Roger Williams a William Coddington (Rhode Island), John Winthrop (Connecticut), William Penn (Pennsylvania), Richard Bennet (Virginia), George Carteret (New Jersey) či Josiah Fendall a Philip Calvert (Maryland)?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Augustine Herrman Bohemian - První Čech v Americe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Augustine Herrman Bohemian - První Čech v Americe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Augustine Herrman Bohemian - První Čech v Americe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Augustine Herrman Bohemian - První Čech v Americe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Augustine Herrman Bohemian - První Čech v Americe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Augustine Herrman Bohemian - První Čech v Americe