Automatizace a automatizační technika 2

Kód: 2514106

Úplný název:

Automatizace a automatizační technika 2 (Beneš Pavel, Lacko Branislav, Maixner Ladislav, Šmejkal Ladislav, Voráček Rudolf, Král Jindřich, Janeček Josef, Semerád Jaroslav, Souček Pavel, Šulc Bohumil, Gunnar Künzel): Automatické rízení

Autor a popis:

Kol., Computer Press, 248 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
142 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Na základě průzkumu spokojenosti učitelů se staršími učebnicemi automatizace připravilo kolegium zkušených pedagogů a odborníků z praxe modernizovanou koncepci dvoudílné publikace. Ta inovuje a rozšiřuje náplň předmětu o oblasti, které jsou s automatizací neoddělitelně spojeny, o ekonomické a další aspekty jejího optimálního zavádění a využívání. Těžiště učebnice tvoří problematika automatické regulace a automatizačních prostředků s důrazem na využívání současných, elektronických prvků číslicové mikroelektroniky. Teoretický výklad je doplněn stovkami názorných nákresů, řadou přehledných tabulek a grafů i ukázek zařízení z praxe. V publikaci naleznete dostatek podnětů k demonstraci průběhu stěžejních regulačních a řídicích procesů simulací např. v prostředí Matlab ve školních laboratořích. Učebnice se věnuje mimo jiné těmto tématům:

- Metody analýzy jednoduchého i složitého dynamického systému

- Struktura spojitého regulačního obvodu, regulátory PID a PSD

- Praktické použití jednotlivých typů spojitých regulátorů

- Dvou- a třípolohové nespojité regulátory, kvazispojité chování obvodu

- Virtuální senzory pro fuzzy proměnné, defuzzifikace a neuronové sítě

- Časově optimální řízení a statická optimalizace ve výrobě

- Zálohování automatů a spolehlivost automatických linek

 

Kniha je určena především pro žáky středních odborných škol a studenty terciárního vzdělávání, využití však najde i v průmyslové praxi. Tento díl úzce navazuje na knihu Automatizace a automatizační technika 1, která vyšla v roce 2012. Dohromady tvoří ucelené dílo pokrývající středoškolskou látku oboru automatizace a nahrazují úspěšnou čtyřdílnou řadu stejnojmenných učebnic z roku 2000.

 

O autorském kolektivu: Publikace je výsledkem společného úsilí zkušených odborníků Českomoravské společnosti pro automatizaci: doc. Ing. Pavel Beneš, CSc. (strojní fakulta ČVUT Praha) doc. Ing. Josef Janeček, CSc. (fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TU Liberec) Bc. Jindřich Král (SOŠ a SOU Lanškroun) Ing. Gunnar Künzel (technická fakulta ČZU Praha) doc. Ing. Branislav Lacko, CSc. (strojní fakulta VUT Brno) Ing. Jaroslav Semerád (VOŠ a SPŠE Liberec) doc. Ing. Pavel Souček, DrSc. (strojní fakulta ČVUT Praha) Ing. Ladislav Šmejkal, CSc. (Teco, a. s., Kolín) prof. Ing. Bohumil Šulc, CSc. (strojní fakulta ČVUT Praha) Ing. Rudolf Voráček (VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou) pod vedením doc. Ing. Ladislava Maixnera, CSc.

Nahlédnout do Automatizace a automatizační technika 2 Nahlédnout do Automatizace a automatizační technika 2

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Automatizace a automatizační technika 2 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Automatizace a automatizační technika 2.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Automatizace a automatizační technika 2 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Automatizace a automatizační technika 2 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Automatizace a automatizační technika 2 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro SŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro SŠ / Automatizace a automatizační technika 2