Audio CD: B. Martinů – Kantáty z Vysočiny - CD

Kód: 5419820

Úplný název:

Audio CD: B. Martinů – Kantáty z Vysočiny - CD (Martinů Bohuslav):

Autor a popis:

Martinů Bohuslav, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
297 Kč (351 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Bohuslav Martinů – Kantáty z Vysočiny Pražský filharmonický sbor


Bohuslav Martinů (1890-1959) – kantáty Otvírání studánek pro sóla, ženský sbor a instrumenty H 354, Legenda z dýmu bramborové nati pro sóla, sbor a instrumenty H 360, Romance z pampelišek pro sbor a cappella a soprán H 364, Mikeš z hor pro sóla, sbor a instrumenty H 375


Pražský filharmonický sbor, sbormistr Lukáš Vasilek. Sólisté: Pavla Vykopalová – soprán, Jiří Brückler – baryton, Ivo Kahánek – klavír, Jaromír Meduna – recitace ad.
Když roku 1955 Miloslav Bureš poslal Bohuslavu Martinů svou první báseň Píseň o studánce Rubínce, dotkl se nejhlubších míst skladatelova srdce. Básník ji zasadil na Vysočinu, do kraje skladatelova dětství a vzpomínek. Martinů se musel zhlédnout v osobě starého poutníka vracejícího se do rodného kraje. S Otvíráním studánek byl hotov za 9 dní a zhudebnění čtveřice Burešových básní uzavřel Mikešem z hor půl roku před svou smrtí. Kantáty představovaly pro skladatele významné spojení s domovinou v době, kdy politická situace a později podlomené zdraví stále ubíralo naději na návrat domů. Co asi prožíval, když ve švýcarském Schönenbergu poslouchal gramofonovou desku s první supraphonskou nahrávkou Otvírání studánek, když od přátel dostával zprávy o českých premiérách svých skladeb… Nová nahrávka PFS na tomto CD vychází z připravované kritické edice, zohledňující autorovy rukopisy a interpretační požadavky. Nejvyšší interpretační nároky a návrat k původní představě skladatele, to je krédo této nahrávky a jejích protagonistů.
Kantáty z Vysočiny – návrat Bohuslava Martinů do krajiny dětství


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: B. Martinů – Kantáty z Vysočiny - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: B. Martinů – Kantáty z Vysočiny - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: B. Martinů – Kantáty z Vysočiny - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: B. Martinů – Kantáty z Vysočiny - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: B. Martinů – Kantáty z Vysočiny - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: B. Martinů – Kantáty z Vysočiny - CD