Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových spisovatelů

Kód: 7376496

Úplný název:

Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových spisovatelů (Neradová Alice Lily, Hejna Tomáš):

Autor a popis:

Neradová Alice Lily, Hejna Tomáš, Olympia, 206 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
176 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.4.2018 dopoledne. 
 

Maupassant podle historiků buď psal, nebo souložil - údajně měl až tisíc milenek, většinou prostitutek. S těmi měl potíže i zfetovaný Baudelair, který své poslední partnerce platil, aby se mohl dívat, jak se svléká. To Edgar Allan Poe měl zase vážné problémy s pitím a upil se k smrti. Hemingway na tom byl s pitím podobně, ale deprese se zbavil ránou z pušky. Ostatně podobně zemřela většina jeho rodiny, v níž o psychické poruchy nebylo nouze. Obsáhlé básnické dílo se nám dochovalo po básnířce Emily Dickinsonové, která několik let neopustila svůj pokoj kvůli agorafobii. Po její smrti nalezla rodina pod postelí přes sedmnáct set jejích básní!

Autoři shromáždili víc než 400 zajímavostí o více než 150 známých i méně známých osobnostech světové litera- tury a k nim přidali několik bonusů navíc. Tato kniha vás seznámí s věcmi, které jste o svých oblíbených autorech možná vůbec nevěděli.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových spisovatelů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových spisovatelů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových spisovatelů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových spisovatelů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových spisovatelů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových spisovatelů