Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008

Kód: 9042142

Úplný název:

Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 (Čermák Petr):

Autor a popis:

Čermák Petr, Imagination of people, 220 stran, jazyk - CZ, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
34 Kč (49 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kdo z nás by si nepamatoval z obrazovek a potom z fotografií slzy štěstí tryskající z Bářiných modrých očí a kanoucí po tvářích, když 21. srpna 2008 získala na olympiádě v Pekingu vypjatým posledním hodem zlatou medaili. V tu chvíli se oštěpařka stala u Čechů stejnou hrdinkou jako Dana Zátopková v Helsinkách 1952.
"Hlavou se mi toho honilo strašně moc, ale také jsem měla v povědomí, že je čtyřicáté výročí invaze a ještě k tomu vede Ruska Abakumovová s 70,78 metry, najednou o metr a půl. Myslela jsem, že to prostě už nemůžu otočit," svěřovala se už zlatá Bára po oštěpařském thrilleru. "Jinak to ale viděly soupeřky a hecovaly mě: ty na to máš, Rusku přehodíš."
Oštěp doplachtil na neuvěřitelných 71,42 metru a s ním přilétlo Báře zlato. V tuhle chvíli si ještě nemohla uvědomit, že na cestě za olympijským zlatem musela překonat mimořádně obtížnou cestu. Třeba dvě únavové zlomeniny nártu a v holeni, které mohly znamenat stop kariéře, i svou americkou tryznu, jak bychom mohli pojmenovat stáž na univerzitě v Minnesotě, kde se ocitla na pokraji psychického zhroucení a bez jediného dolaru.
"Stal se zázrak. Já za to opravdu nemůžu," sotva ze sebe dostala po zlatém závodě.
A proč se Barbora Špotáková, rovněž mistryně světa, také stala miláčkem národa?
Že je Bára oštěpařským fenoménem, který o necelý měsíc po olympijském triumfu překonal ve Stuttgart světový rekord výkonem 72,28 metru, je zřejmé. Ovšem ne všichni vědí, že je také avantgardní vzdělanou ženou, jejíž úsměv, tvář, účes a podoba vůbec včetně výrazného intelektu připomínají bohyni přirozené vznešenosti Lady Dianu.
Co ještě mají tyto dvě výjimečné ženy společného?
Diana pochází z chudých šlechtických poměrů a Barbora ze skromné učitelské rodiny. Obě zažily rozvod rodičů, ale také měly odmalička talent pro sport. Zatímco Diana se stala princeznou, Bára opanovala oštěpařský trůn královny všech sportů a stejně jako Lady Di se dokáže vyjadřovat k aktuálním společenským událostem. Obě jsou charismatickými osobnostmi, které chtějí měnit svět k lepšímu.
Barbora Špotáková držela oštěp v ruce už jako malá holčička, jako by už tehdy symbolizovala velkou bojovnici, která nyní napsala pravdivou pohádku o tom, jak se z obyčejné jablonecké holky stala oštěpařská královna a pozemská hvězda našich srdcí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sport

 
Knihkupectví / Volný čas / Sport / Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008