Básně - Kde je ten šašek, co nebyl nikdy král? Lyrika pražského německého spisovatele (187

Kód: 8691148

Úplný název:

Básně - Kde je ten šašek, co nebyl nikdy král? Lyrika pražského německého spisovatele (187 (Hadwiger Victor): Gedichte / Wo ist der Narr, der niemals König war?

Autor a popis:

Hadwiger Victor, Centrum Franze Kafky, 170 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
216 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.2.2018 dopoledne. 
 

Jméno Victora Hadwigera není v německé literatuře neznámé. Bývá zmiňován při výčtu představitelů uskupení Jung-Prag vedle Paula Leppina a Oskara Wienera, připomínány bývají jeho kontakty s autorem slavného románu Golem Gustavem Meyrinkem i s dalšími německojazyčnými autory spjatými s Prahou. Hadwiger bývá také považován za průkopníka expresionizmu v německé literatuře. Jeho jméno tedy zapomenuto není, zapomenuta je však význačná část jeho nevelkého díla, zejména lyrika. Důvodů pro to je několik, patří k nim brzká básníkova smrt (nebylo mu ještě ani 33 let) a také to, že nebyl pedant při schraňování svých rukopisů. Hadwiger jako básník byl už ve své době srovnáván s Rilkem, dodnes však jeho tvorba nebyla plně doceněna.

Jedná se o první český překlad díla. Zrcadlové česko-německé vydání je opatřeno předmluvou a poznámkami v obou jazycích, kniha je doplněna ilustracemi. Z německých originálů přeložil Miloš Kučera. Vybrala, předmluvu a komentáře k básním napsala Viera Glosíková. Typografie Zdeněk Ziegler.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Básně - Kde je ten šašek, co nebyl nikdy král? Lyrika pražského německého spisovatele (187 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Básně - Kde je ten šašek, co nebyl nikdy král? Lyrika pražského německého spisovatele (187.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Básně - Kde je ten šašek, co nebyl nikdy král? Lyrika pražského německého spisovatele (187 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Básně - Kde je ten šašek, co nebyl nikdy král? Lyrika pražského německého spisovatele (187 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Básně - Kde je ten šašek, co nebyl nikdy král? Lyrika pražského německého spisovatele (187 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Básně - Kde je ten šašek, co nebyl nikdy král? Lyrika pražského německého spisovatele (187