BAŤOvídky - Příběh medvěda Toma

Kód: 9065402

Úplný název:

BAŤOvídky - Příběh medvěda Toma (Pribilincová Michaela):

Autor a popis:

Pribilincová Michaela, Nadace Tomáše Bati, 240 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
213 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

Životní příběh Tomáše Bati není jen o obuvi a továrnách, je zejména o schopnosti zlepšovat svět kolem sebe. A takové jsou i pohádky – plné odhodlání, překonávání překážek a víry v dobro. Proč tedy nepřenést skutečný příběh Tomáše Bati do pohádkového příběhu medvídka Toma?
Náš medvěd Tom žije v lesíku Zlínovod. Svou obuvnickou dílnu má ve skromné jeskyni a tajně sní o velkých jeskyních se stroji, jako mají medvědi za velkým jezerem. Stejně jako Tomáš Baťa snil o továrnách, jaké viděl v Americe. Náš medvěd zaměstnává šikovné zajíce, musí vyjít s liškami, nesmí se bát vlků, kteří v jeho lese vládnou, a chce se učit od velkých medvědů za jezerem. Podobně jako Tomáš Baťa i medvěd Tom musí čelit strachu, zášti a obavám, touží po lepším životě a stará se o své blízké.
Příběh medvěda Toma se dětem představuje v 26 kapitolách, které vycházejí z životních etap Tomáše Bati. Každá kapitola je zakončena ponaučením, které by mělo děti inspirovat, a nechybějí ani faktografické údaje. Kniha je bohatě ilustrovaná.
Autorkou publikace je Michaela Pribilincová, která je mimo jiné i autorkou pozitivních pohádek pro děti. Odbornou garanci knihy zaručili Gabriela Culík Končitíková z Nadace Tomáše Bati a známý zlínský historik Zdeněk Pokluda.
Hodnota knihy není pouze v jejím obsahu, který seznámí dětské čtenáře s osobností Tomáše Bati, ale také v její dvojjazyčnosti. Kniha je česko-slovenská. Obě jazykové verze se spojují v jedné publikaci, děti tak mají možnost zvídavě hledat odlišnosti mezi češtinou a slovenštinou. Kniha má tedy i edukativní přesah.
Kniha je doplněna pexesem, které je přímo zaměřeno na slova, která jsou pro každý jazyk odlišná. Například řasy/mihálnice, bota/topánka apod.
Ke knize vznikly také omalovánky, která nabídnou dětem možnost vlastního kreativního ztvárnění medvěda Toma a jeho lesa Zlínovodu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit BAŤOvídky - Příběh medvěda Toma do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s BAŤOvídky - Příběh medvěda Toma.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení BAŤOvídky - Příběh medvěda Toma (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na BAŤOvídky - Příběh medvěda Toma bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S BAŤOvídky - Příběh medvěda Toma doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti nad 10 let