Becherové

Kód: 9060950

Úplný název:

Becherové (Jaša Luděk): Zrození 13. pramene

Autor a popis:

Jaša Luděk, AZUS Březová, s.r.o., 334 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
302 Kč (400 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.2.2018 dopoledne. 
 

Kniha je věnována historii nejstaršího, nejvýznamnějšího a nejznámějšího rodu v Karlových Varech, rodu Becherů. Zabývá se tímto rodem od jeho příchodu do tehdy ještě Karlových Lázní v roce 1520 a končí odsunem posledních potomků v roce 1945.

Becherové jsou nejen tvůrci světoznámého likéru, ale stáli u mnoha významných událostech ve městě, jako například u prosazení moderního způsobu lázeňské léčby, podíleli se na vzniku mnoha charakteristických staveb, jakými byly městské divadlo, hotel Pupp, Císařské lázně a dalších. Dílo popisuje nejen práci, ale i životní osudy celých generací rodu. Mnohé informace o privátním životě členů rodu jsou zveřejňovány zcela poprvé po otevření dosud tajného soukromého archívu známé likérky, takže uvádí mnoho dosud neznámých fakt.
V knize jsou tak uvedené nově zajímavé skutečnosti jak o jednotlivých rodinných příslušnících, ale také o detailní dění kolem známého likéru zrozeného za velice zajímavých a dosud nikde neuváděných okolností.
Informace z becherovského rodinného archívu jsou dále doplněny autorem o údaje zjištěné jeho vlastním bádáním obohacující historii rodu i města. Protože je život rodu úzce spjat s městem Karlovy Vary, jsou životní osudy v jednotlivých etapách prokládány nejdůležitějšími, dosud málo zmiňovanými dějinnými událostmi utvářejícími toto známé lázeňské město souběžně s líčením osudů jednotlivých členů rodu.

Součastí publikace je genealogicky zpracovaný rodokmen rodu Becherů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Becherové do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Becherové.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Becherové (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Becherové bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Becherové doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět