Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů)

Kód: 7475099

Úplný název:

Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů) (Cílek Roman): aneb 1948-1953: pohled do zákulisí politických zlocinu

Autor a popis:

Cílek Roman, Čas, 248 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
204 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Jak snadné (a především pohodlné) je zapomínat - a jak nezdravé je to pro duši národa! Kniha zkušeného autora literatury faktu Romana Cílka nás strhujícím vypravěčským způsobem vrací do poúnorových časů, kdy kralovalo bezpráví. Poodhrnuje oponu času a na konkrétních příbězích, týkajících se v roli obětí především hrdinů předchozího protifašistického odboje a válečného dění, nám přibližuje dobu vykonstruovaných procesů, účelové msty, trýzněním získaných výpovědí, agentů-provokatérů, mocí posedlých jedinců a zlovolných hrátek s lidskými osudy. Autor se tomuto tématu věnuje již řadu desetiletí, prostudoval donedávna tajné archivy, setkal se u nás i v zahraničí s desítkami pamětníků - ať už obětí, nebo strůjců poúnorových zločinů (z nichž některé tento obludný systém posléze též semlel) - a získal také unikátní obrazový materiál. Díky tomu všemu předkládá čtenářům autentický obraz doby, jejíž návrat nesmíme dovolit, protože bychom tím zradili sami sebe a naše předky. Právě v této autentičnosti a důrazu na lidské osudy a pohnutky (byť ty by někdy mohly být označeny spíše za nelidské) tkví hlavní hodnota této knihy. Jejím vydáním bychom chtěli vzdát skromnou poctu těm, kteří se nedali do služeb zla či se před ním nesklonili.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Běda tomu, kdo vyčnívá z řady (1948-1953: pohled do zákulisí politických zločinů)