Behaviorální finance - Implikace pro investory

Kód: 7428291

Úplný název:

Behaviorální finance - Implikace pro investory (Stupavský Michal):

Autor a popis:

Stupavský Michal, Plot, 80 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
215 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Behaviorální finance (behavioral finance) jsou moderním a progresivním směrem finanční teorie, který na rozdíl od tradičních financí předpokládá, že se investoři a další účastníci finančních trhů nechovají vždy zcela racionálně. Mnoho finančních rozhodnutí je ovlivněno tím, jak informace interpretujeme a jak podle nich jednáme, což není vždy racionální, neboť lidé trpí mnoha behaviorálními předsudky.
Důležitost tohoto ekonomického oboru podtrhuje skutečnost, že jeden z jeho zakladatelů, Daniel Kahneman, obdržel v roce 2002 Nobelovu cenu za ekonomii „za integraci poznatků z psychologického výzkumu do ekonomické vědy, zejména co se týče lidských úsudků a rozhodování při nejistotě“. Diplomová práce Michala Stupavského s názvem Behaviorální finance – Implikace pro investory je jednou z prvních odborných prací, které se tímto tématem zabývají u nás.

Ing. Michal Stupavský, CFA absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze v roce 2011. V rámci magisterského studia vypracoval diplomovou práci Behaviorální finance – Implikace pro investory. Je držitelem makléřských licencí kategorie B a D (portfolio management a deriváty) a v roce 2012 získal prestižní titul CFA (Chartered Financial Analyst) v návaznosti na úspěšné dokončení stejnojmenného studijního programu, jenž pořádá globální organizace sdružující investiční a finanční profesionály CFA Institute. S Davidem Havlíčkem je spoluautorem první české knihy o behaviorálních financích Investor 21. století: Jak ovládnout vlastní emoce a uvažovat o zajištění na stáří (2013).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Behaviorální finance - Implikace pro investory do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Behaviorální finance - Implikace pro investory.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Behaviorální finance - Implikace pro investory (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Behaviorální finance - Implikace pro investory bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Behaviorální finance - Implikace pro investory doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Behaviorální finance - Implikace pro investory