Běla Suchá - monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba)

Kód: 8793801

Úplný název:

Běla Suchá - monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba) (Suchá Běla): monografie

Autor a popis:

Suchá Běla, Machart, 212 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
542 Kč (799 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Unikátní velkoformátová monografie výtvarnice Běly Suché (1939 - 1985). Scénografka divadla Semafor, Divadla na zábradlí a Kladivadla v Ústí nad Labem. Mimo scénografii a textilní výtvarnictví se věnovala i grafice a ilustraci. Spolupracovala s režiséry J. Menzlem, J. Cízlerem, L.Bělehradskou. Ve volné tvorbě se zaměřila na tapiserie a textilní objekty. Nejčastěji používala jako základní technologii filcovaná roucha, která pak na sebe našívala jako aplikace, jež nazývala „muchle“. Někdy též používala v práci tkaní, její textilní tvorba se také uplatnila jako doplněk architektury a designu interiérů. Běla Suchá byla první manželkou divadelníka Jiřího Suchého a zemřela v roce 1985 po neúspěšném boji s leukémií. Tato kniha je první publikací, která souhrnně představuje její rozsáhlou tvorbu, včetně přesahů do různých žánrů, a která také svým způsobem nevšedně dokumentuje zákulisí legendárního Semaforu. Kniha je opatřena obsáhlým resumé v anglickém jazyce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Běla Suchá - monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Běla Suchá - monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Běla Suchá - monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Běla Suchá - monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Běla Suchá - monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Běla Suchá - monografie (divadlo, tapisérie, film, výtvarná tvorba)