Audio CD: Bende Petr - Restart - CD

Kód: 5634728

Úplný název:

Audio CD: Bende Petr - Restart - CD (Bende Petr):

Autor a popis:

Bende Petr, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
270 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.2.2018 dopoledne. 
 

"Písně pro své nové studiové album, které vychází po pěti letech od vydání poslední Trojky, připravoval Petr Bende průběžně několik let. Skládal je na cestách s kytarou nebo doma u piána. Vlastně se tak vrátil ke kořenům, kdy ještě tímto způsobem písničky běžně vznikaly. Obnažené na dřeň melodie, které obstojí v střídmé interpretaci jednoho nástroje a hlasu. Během doby tak vzniklo zhruba přes čtyřicet skladeb, ze kterých si Petr vybral pětadvacet. S volbou pro finální zpracování mu pomohl producent alba Dalibor Cidlinský Jr., v jehož studiu DC ve Frýdštejně jich nakonec nahráli finálních dvanáct.
Ve studiu se pak sešla excelentní sestava hudebníků, kde mimo doprovodné skupiny Petra Bendeho najdeme například kytaristu Josefa Štěpánka, samotného producenta alba Dalibora Cidlinského na klávesové nástroje, jeho bratra Jana Cidlinského na basu a řadu dalších. Ke dvěma písním si složil texty sám Petr Bende, jedním mu přispěl básník Tomáš Tajchner, ale většinu otextoval Tomáš Roreček. Oba se spolu znají již delší dobu a tak se jim podařilo vytvořit přesvědčivou autorskou dvojici, kde Tomáš respektuje a naplňuje Petrovi představy o tématech a samotných textech jeho vlastních písní.
Když Petr Bende hledal pro své nové album ten správný název, stále se mu vracelo slovo „restart“. Má totiž v sobě přesně tu emoci, s níž nahrával jednotlivé skladby, ale také vyjadřuje pocit, se kterým se rád každé ráno probouzí a žije. Podle jeho slov Restartem v názvu alba se rozumí nová síla pro něco vznikajícího, změna v přístupu ke skládání, současný sound, ale také nový producent a nové hudební vydavatelství. V pořadí čtvrté studiové album Petra Bendeho Restart je první, které vydává Supraphon. Pilotním singlem alba je úvodní skladba Restart."

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Bende Petr - Restart - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Bende Petr - Restart - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Bende Petr - Restart - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Bende Petr - Restart - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Bende Petr - Restart - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Bende Petr - Restart - CD