Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura

Kód: 7422334

Úplný název:

Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura (Kuthan Jan):

Autor a popis:

Kuthan Jan, NLN - Nakladatelství Lidové noviny, 368 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
351 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
 

Velká část z toho, co se dochovalo z architektury, umění a kultury raného středověku, vznikla na půdě benediktinských klášterů. Stará kultura benediktinů patří k základním kamenům evropské civilizace a v tom také tkví její odkaz a živé poselství pro dnešní evropské společenství. Ve stavbách benediktinských klášterů se zračily požadavky regulí, monastická askeze i odloučení od vnějšího světa, pokora, potřeba meditace, ideál života, v němž běh každého dne dostává vyšší duchovní smysl. Předmětem předkládané knihy je architektura benediktinských klášterů ve střední Evropě a to jak na území někdejší Svaté říše římské, tak i v teritoriích mimo ni - v Uhrách a v Polsku. Zvláštní pozornost je věnována stavbám benediktinských klášterů v českých zemích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Architektura

 
Knihkupectví / Umění / Architektura / Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura