Berlínská past

Kód: 7407271

Úplný název:

Berlínská past (Birkefeld Richard, Hachmeister Göran):

Autor a popis:

Birkefeld Richard, Hachmeister Göran, Garamond, 360 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
258 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

Německo, podzim 1944. K Berlínu, který je z velké části v troskách, se pomalu, ale jistě blíží Rudá armáda kdo má možnost, pokouší se zachránit si kůži, jak se dá. V této situaci dostává úspěšný policejní vyšetřovatel Hans Kalterer za úkol vypátrat v berlínských ulicích sériového vraha, o němž se policisté domnívají, že se pachatel dopouští zločinů z politických důvodů. Jak se však brzy ukáže, za vraždami skutečně stojí uprchlý vězeň z koncentračního tábora, který má řadu důvodů se mstít.
V tomto v mnoha směrech nekonvenčním kriminálním příběhu je zločincem oběť nacistického teroru, zatímco vyšetřovatelem policista třetí říše s krví na rukou. Napětí nepramení z pátrání po vrahovi, nýbrž z postupného odhalování jeho minulosti, přičemž o nečekané zvraty není nouze.
Stranou nezůstává ani otázka viny či neviny běžných Němců, z nichž většina, na rozdíl od velení, ke konci války už zcela vystřízlivěla z jakýchkoliv iluzí. Zejména pro přesvědčivě a přesně vylíčení apokalyptické atmosféry Berlína z konce války se autorům románu, původním povoláním historikům, dostalo obrovského uznání německé kritiky i čtenářů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Berlínská past do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Berlínská past.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Berlínská past (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Berlínská past bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Berlínská past doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé