Berlínské epizody

Kód: 8789913

Úplný název:

Berlínské epizody (Topor Michal): Príspevek k dejinám filologie v Cechách a na Morave 1878–1914

Autor a popis:

Topor Michal, Institut pro studium literatury, 398 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
251 Kč (339 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha Berlínské epizody mapuje prostřednictvím dosud nezpracovaných a v naprosté většině nepublikovaných archivních materiálů (univerzitních matrik, korespondencí, zápisků apod.) berlínské cesty a pobyty česky i německy mluvících studentů a badatelů pocházejících z Čech a Moravy. Právě díky jejich svědectvím přináší zásadní informace k poznání základů filologických oborů jak v českých zemích, tak v berlínském univerzitním prostředí, a to v době jejich zásadních proměn, hledání a nalézání moderních metodologických přístupů.

Na poli filologicky založených disciplín přitahoval Berlín logicky v první řadě germanisty, resp. různě orientované filology zabývající se dějinami moderních jazyků a literatur (romanisty, slavisty) s podstatnými zájmy germanistickými. V chronologicky postupujícím výkladu zaměřeném na období 1878–1914 jsou představeny berlínské osudy a vazby jak osobností proslulých či občas připomínaných (např. Arne Nováka, Otokara Fischera, Arnošta Krause, Roberta Priebsche, Jana Krejčího, Isidora Pollaka, Aloise Musila, Františka Groha, Bedřicha Hrozného, Františka Lexy, Otakara Jirániho, Erharda Preissiga ad.), tak těch, jejichž dráhy dosud naprosto zůstávaly stranou pozornosti.
Monografie jako celek je příspěvkem k dějinám jednotlivých vědních oborů, především filologie a literární historie. Množství dosud neznámých a nepublikovaných materiálů zpřístupňuje ve velkém rozsahu dalším badatelům a dává tak impulsy k dalšímu zkoumání.

Nahlédnout do Berlínské epizody Nahlédnout do Berlínské epizody

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Berlínské epizody do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Berlínské epizody.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Berlínské epizody (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Berlínské epizody bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Berlínské epizody doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Berlínské epizody