Berlínské hry

Kód: 7381207

Úplný název:

Berlínské hry (Walters Guy):

Autor a popis:

Walters Guy, BB ART, 400 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
233 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936 se sešli sportovci, politici, společenská smetánka, diplomaté, novináři, vojáci, spisovatelé a výtvarníci z celého světa. Scházeli se v srdci Německé říši na tribunách i noblesních večírcích, aniž si byli vědomi toho, že při svém příštím setkání budou mít v rukou kulomety.
Ze scénou byla berlínská olympiáda tyglíkem světových rozporů, generální zkouškou hrůz nadcházejícího konfliktu. Hitler se v tajnosti rozhodl, že hry budou výkladní skříní nacistické zdatnosti, a sportovci se po příjezdu do Berlína stali nechtěně bezmocnými pěšáky v jeho temné politické hře.
Walters poprvé odhaluje, že hry pošpinili nejen nacisté, ale sami olympijští činovníci, v neposlední řadě sám baron Pierre de Coubertin, zakladatel moderního olympijského hnutí, který dostal od nacistů značný finanční dar.
Z úžasné scény samotných her rozvíjí Walters příběh na široké plátno a zasazuje tyto dva kritické týdny do širšího kontextu 30. let. S brilantním vypravěčským darem oživuje dech beroucí množství postav a složité politické pozadí a vrhá nové světlo na významnou, i když málo známou epizodu dějin nacismu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Berlínské hry do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Berlínské hry.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Berlínské hry (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Berlínské hry bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Berlínské hry doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu