Beroun 1989-2009 - Obrazová kronika města

Kód: 9033429

Úplný název:

Beroun 1989-2009 - Obrazová kronika města (Machart Kameel):

Autor a popis:

Machart Kameel, Machart s.r.o., 144 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Ojedinělá obrazová publikace rekapituluje dvě uplynulá desetiletí v životě města a kromě tří stovek fotografií přináší na 144 stranách přehled důležitých událostí, medailónky osobností a řadu dobových dokumentů. Rok po roce kniha přehledně mapuje vývoj Berouna v nových demokratických poměrech, ale přináší též krátký obrazový exkurz do doby před listopadovými událostmi roku 1989.
Autorem konceptu knihy je Kameel Machart, který při jejím zpracování čerpal kromě jiného z obrazových příloh městské kroniky, jejímž autorem je Jiří Kopřiva, a také z archivů berounských fotografů Pavla Palusky, Zdeňka Zůny a dalších. Na zpracování textových podkladů se významně podílela Jitka Soukupová.
slovo autorů
Kniha nevznikala úplně snadno. K úkolu zmapovat dvě bouřlivá desetiletí v životě města, může každý přistoupit po svém. A pokaždé to bude pohled odlišný, z jiného úhlu, z jiných názorových pozic. Proto bychom rádi osvětlili zásady a cíle, které jsme si před vydáním této knihy stanovili a které - jak alespoň doufáme - se nám při její tvorbě podařilo dodržet a naplnit.
V prvé řadě jsme se chtěli vyhnout osobním komentářům, které by se dobu jen nedávno minulou a historii ještě příliš čerstvou snažily hodnotit a analyzovat. Chtěli jsme, aby fotografie hovořily samy za sebe - a tam, kde nestačí obraz, aby nám atmosféru daných let pomohly navodit články z dobového tisku, historické dokumenty a reálie.
Záběr každé knihy je omezený počtem jejích stran a zvláště silně jsme si to uvědomili při tvorbě této publikace. Nejtěžším úkolem nebylo stránky naplnit, ale naopak rozhodnout, co se již do knihy nevejde, na co nezbývá prostor. Proto se zcela jistě najdou čtenáři, kteří budou některé události či osobnosti z této doby v knize postrádat. Jiní zde možná najdou něco, co by zde být nemuselo. Výběr materiálů v této knize je ale vyjádřením autorského pohledu těch, kteří se na náplni knihy podíleli a kteří jsou si hluboce vědomi nutné odpovědnosti, již s sebou tento výběr nese.
Fotografie v této knize mají velmi rozdílnou technickou i fotografickou hodnotu. Ambicí tvůrců knihy ale nebylo shromáždit nejlepší umělecké snímky minulých letech. Autoři kladli důraz především na dokumentární hodnotu obrazu - a proto je možné v knize nalézt i snímky nevalné technické úrovně, které však mají neocenitelný vypovídací význam.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Beroun 1989-2009 - Obrazová kronika města do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Beroun 1989-2009 - Obrazová kronika města.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Beroun 1989-2009 - Obrazová kronika města (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Beroun 1989-2009 - Obrazová kronika města bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Beroun 1989-2009 - Obrazová kronika města doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Beroun 1989-2009 - Obrazová kronika města