Beskydy Stavby a život v nich

Kód: 9050790

Úplný název:

Beskydy Stavby a život v nich (kol.):

Autor a popis:

Langer Jiří, Šmíra Pavel, Bryol Radek, Wart, 296 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
512 Kč (550 Kč)
  / ks  
koupit
 

 

Publikace BESKYDY STAVBY A ŽIVOT V NICH přibližuje Beskydy slovním vyjádřením a obrazem.

Stejně významnou částí, jakou je text, jsou fotografické doklady o lidském obydlí, o jeho přírodním i pracovním prostředí. Neobvyklý rozsah fotografických souborů umožnil nahradit množství stran odborného textu vizuálním a často citově působícím vjemem. Tato kniha tak vytvořila doposud nejobsáhlejší fotografickou sbírku zobrazující polidšťování beskydských hor. Kniha čítá více než 550 fotografií a dalších ilustrací z let 1864 – 2011.

Text je rozdělen na pět základních kapitol a na čtyři exkurzy. Kapitoly se zaměřují na historické souvislosti vnímání hor člověkem, který v nich a kolem nich žil, a exkurzy podrobněji popisují stavbu domu, obyčeje, které ji provázejí, a způsob života v obydlí, formy topenišť, technické stavby a jejich zařízení. Publikace chce přispět k porozumění tomu, proč člověk do hor přicházel na celý život a jakým způsobem tam přežívali potomci prvních osadníků a současně předkové mnohých dnešních stálých obyvatel.

Kniha vznikla v autorském kolektivu pod vedením PhDr. Jiřího Langra, CSc., jenž náleží k předním osobnostem české etnologie, je uznávaným odborníkem v oblasti lidového stavitelství Evropy. Věnuje se terénním výzkumům dřevěných kostelů a venkovské architektury. Napsal více než 160 vědeckých studií a 210 recenzí, vytvořil řadu výstav a expozic, je šéfredaktorem časopisu Ethnologia Europae Centralis. Za dvousvazkovou publikaci Dřevěné kostely a zvonice v Evropě, získal se svým kolegou Ing. arch. Karlem Kučou prestižní Cenu Evropské unie pro kulturní dědictví Europa nostra awards 2011.

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Beskydy Stavby a život v nich do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Beskydy Stavby a život v nich.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Beskydy Stavby a život v nich (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Beskydy Stavby a život v nich bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Beskydy Stavby a život v nich doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Architektura

 
Knihkupectví / Umění / Architektura / Beskydy Stavby a život v nich