Best of vol. I.

Kód: 8716273

Úplný název:

Best of vol. I. (Zapletal Zdeněk):

Autor a popis:

Zapletal Zdeněk, Kniha Zlín, 815 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
365 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2017 dopoledne. 
 

Prózy Zdeňka Zapletala (1951) seřazené do tohoto svazku přinášejí odpověď těm, kdo se ptají, co se to s nimi za posledních zhruba třicet let v naší společnosti vlastně stalo. Sen na konci rána vyšel sice v roce 1988, ale na konci textu čteme datum a místo vzniku: 1981 Gottwaldov. Letargickou atmosféru bezradnosti, ve které odcházel reálný socialismus, pociťoval autor velmi intenzivně a dokázal zachytit, jak se v ní rozkládaly lidské vztahy a slova ztrácela význam.
Kobova garáž z roku 1992 vypráví o tom, jak obyčejní lidé prožívali čas, kdy se z Gottwaldova stával zase Zlín. Zapletal však nepíše žádnou obecní kroniku, splétá osudy svých hrdinů v román o erotických kolapsech, zalidněných náměstích, cizích bytech k milování, pasťácích a sirých ubytovnách pro osamělce. Zobrazuje sílu lidské slabosti žít.
Andělé a Démoni (1996) se vydávají do otevřeného světa a svěřují se s tím, jak si v něm autorova generace mohla konečně začít plnit mladické sny a čím za to zaplatila. Jaké to bylo ocitnout se najednou v San Francisku od mládí vyhlíženém? Jak to vypadá, když na vás zničehonic sáhne smrt? Jde tu o autobiografičnost málo skrývanou, snad proto že příliš hořkou.

Nahlédnout do Best of vol. I. Nahlédnout do Best of vol. I.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Best of vol. I. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Best of vol. I..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Best of vol. I. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Best of vol. I. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Best of vol. I. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé