Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí

Kód: 2462209

Úplný název:

Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí (Csémy Ladislav):

Autor a popis:

Csémy Ladislav, Karolinum, 340 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
266 Kč (345 Kč)
  / ks  
koupit
 

Bezdomovectví je bezesporu zajímavým fenoménem současné doby. Představuje jednoznačný společenský propad, který lze označit jako syndrom komplexního sociálního selhání. Každý bezdomovce zná a denně vídá, ale málokdo o nich ví víc, než že vypadají zanedbaně, konzumují alkohol a přespávají na nejrůznějších místech. Skutečnost je ale v mnoha směrech jiná, především u mladých lidí, pro něž může být život na ulici jen přechodnou životní fází. Kniha Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí přináší informaci o těch, kteří ztratili své zázemí nebo je dokonce nikdy nezískali. Je o jejich životě na ulici i před ním, o jejich přístupu k různým problémům, s nimiž se museli vypořádat - a leckdy se jim to ani nepodařilo. Mladí bezdomovci jsou různí a různé jsou i jejich příběhy a příčiny sociálního propadu. Popis života na ulici, kde člověk ztrácí soukromí, možnost uspokojit základní potřeby a leckdy i sebeúctu, ukazuje, co je třeba vydržet, aby zde bylo možné přežít. Druhá část publikace je věnována opačnému procesu, návratu z ulice zpět do společnosti, a obtížím, které je nutné překonat, aby to vůbec bylo možné. Často nejde jen o zvládání stigmatu vlastní minulosti, ale i dalších důsledků nestandardního života, jako je drogová závislost, zápis v trestním rejstříku či nakumulované dluhy. Text vychází z rozhovorů s těmito lidmi a je autentickým obrazem uvedené sociální skupiny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sociální vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Sociální vědy / Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí