Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR

Kód: 2461956

Úplný název:

Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR (Eichler Jan, kol.):

Autor a popis:

Eichler Jan, Karolinum, 216 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
186 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
 

V celém světě panuje shoda, že nejvyšší hodnotou v životě každého člověka, národa, státu či mezinárodní organizace je bezpečnost. Všeobecně se uznává, že pokud je zpochybněna či dokonce ohrožena bezpečnost, ztrácejí na svém významu všechny ostatní hodnoty, včetně bohatství, životní úrovně a všech dalších do té doby dosažených úspěchů. Proto se v rámci oboru mezinárodní vztahy stále dynamičtěji rozvíjí podobor bezpečnostních studií, který se z nejrůznějších úhlů pohledu zabývá všemi stránkami, činiteli a kritérii pojmu bezpečnost. V posledních letech se v rámci bezpečnostních studií velká pozornost soustřeďuje na pojmy bezpečnostní a strategická kultura. Stále rozsáhleji se diskutuje o tom, co všechno tyto pojmy zahrnují, jak v jejich světle hodnotit postup jednotlivých států či mezinárodních organizací.
Tato publikace je prvním českým knižním příspěvkem na poli výzkumu bezpečnostní a strategické kultury nejvýznamnějších aktérů dnešního světa. Při jejím psaní se ukázalo, že není možné pokrýt všechny státy či organizace, které by si to zasloužily. Proto se hlavní pozornost zaměřila na USA jakožto nejvýznamnější stát dnešního světa a na mezinárodní organizaci, v níž jsou sdruženy státy západní Evropy, tedy na EU. Poslední kapitola je věnována naší zemi, České republice.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR