Bible a postmoderní představivost - Písmo jako scénář života

Kód: 7429651

Úplný název:

Bible a postmoderní představivost - Písmo jako scénář života (Brueggemann Walter):

Autor a popis:

Brueggemann Walter, Vyšehrad, 166 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
198 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Přední americký biblista, autor řady komentářů ke starozákonním knihám a svého opakovaně vydávaného díla Teologie Starého zákona, shrnuje v této publikaci předpoklady pro dialog dnešního člověka s dějinným biblickým odkazem. Upozorňuje na doznívající vliv osvícenství, které důrazem na autoritu rozumu a na ideál objektivity oslabovalo sdělnost biblické zvěsti. Ta se znovu zaskví, když Bibli pojmeme jako odvážný alternativní výklad světa, který připomene opomíjené prvky lidské existence. Odtud pak autor formuluje nově nejen postavení církve ve světě, ale i zcela konkrétní závěry pro ty, jejichž úkolem je zpřístupňovat porozumění biblickým textům dnešním posluchačům či čtenářům.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bible a postmoderní představivost - Písmo jako scénář života do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bible a postmoderní představivost - Písmo jako scénář života.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bible a postmoderní představivost - Písmo jako scénář života (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bible a postmoderní představivost - Písmo jako scénář života bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bible a postmoderní představivost - Písmo jako scénář života doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Bible a postmoderní představivost - Písmo jako scénář života