Bílá růže ze Stalingradu - Doba a skutečný životní příběh Lidije Vladimirovny Litvjakové,

Kód: 2043309

Úplný název:

Bílá růže ze Stalingradu - Doba a skutečný životní příběh Lidije Vladimirovny Litvjakové, (Yenne Bill): Doba a skutecný životní príbeh Lidije Vladimirovny Litvjakové, nejvetšího ženského leteckého esa všech dob

Autor a popis:

Yenne Bill, Mladá Fronta, 328 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
279 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Přezdívka Bílá růže ze Stalingradu patřila ruské stíhací pilotky Lidiji Vladimirovně Litvjakové, která byla leteckým esem i podle mužských měřítek a vůbec nejlepší stíhačkou všech dob. Stala se vycházející hvězdou sovětského letectva a za jejích začátků se jí v bojích nad Stalingradem podařilo sestřelit pět německých strojů. Oproti rozšířené představě byla také vůbec první ženou, která německý letoun sestřelila. Nakonec dosáhla během šedesáti šesti bojových letů nejméně dvanácti ověřených vítězství. Kniha popisuje její osudy od narození ve Stalinově Rusku, přes smrt otce, který byl během čistek na konci třicátých let zatčen a poté zastřelen, její prvotní výcvik v aeroklubech, instruktorskou dráhu, až k detailním popisům účasti v bojích, zpočátku v ženském leteckém stíhacím pluku, posléze v ryze mužských stíhacích plucích. Osud Litvjakové byl zvláštní i po smrti: Při jedné akci zmizela a byla prohlášena za nezvěstnou, aby se poté vyrojily pověsti o její spolupráci s Němci. Až v roce 1979 byly objeveny její ostatky a bylo potvrzeno, že zahynula v bojové akci, a teprve v roce 1990 obdržela in memoriam titul Hrdiny Sovětského svazu, na který byla navržena už za války.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bílá růže ze Stalingradu - Doba a skutečný životní příběh Lidije Vladimirovny Litvjakové, do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bílá růže ze Stalingradu - Doba a skutečný životní příběh Lidije Vladimirovny Litvjakové, .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bílá růže ze Stalingradu - Doba a skutečný životní příběh Lidije Vladimirovny Litvjakové, (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bílá růže ze Stalingradu - Doba a skutečný životní příběh Lidije Vladimirovny Litvjakové, bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bílá růže ze Stalingradu - Doba a skutečný životní příběh Lidije Vladimirovny Litvjakové, doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Bílá růže ze Stalingradu - Doba a skutečný životní příběh Lidije Vladimirovny Litvjakové,