Bilirubin a interní choroby

Kód: 2472351

Úplný název:

Bilirubin a interní choroby (kol.):

Autor a popis:

Kol., Grada, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
84 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
 

Bilirubin, hlavní produkt katabolismu hemu, patří mezi sloučeniny s pleiotropními biologickými účinky. Bilirubin byl po dlouhou dobu považován za látku škodlivou pro zdraví člověka - neonatologové dobře znají velmi obávanou klinickou komplikaci novorozenecké žloutenky, tzv. bilirubinovou encefalopatii. Nicméně data z posledních let ukazují, že bilirubin vykazuje velmi silné antioxidační a dokonce i protizánětlivé účinky s výraznými klinickými důsledky. 

Cílem předkládané publikace je shrnout současné poznatky v této rychle se rozvíjející oblasti a nastínit další možné klinické konsekvence. Jedná se zejména o vztah bilirubinu k onemocněním podmíněných oxidačním stresem, jako jsou kardiovaskulární nemoci, nádorová či revmatologická onemocnění.

Publikace řeší oproti ostatním publikacím na trhu, kterých je minimálně, nový přístup k tematice - neopomíjí moderní poznatky, a ustupuje tedy od tradičního pojetí, zabývá se i interdisciplinárním významem poruch metabolismu bilirubinu, epidemiologií chorob podmíněných oxidačním stresem ve vztahu k hladinám bilirubinu apod.

Kniha je určena zejména gastroenterologům, hepatologům, internistům, ale i praktickým lékařům, studentům medicíny i široké odborné veřejnosti.

Autor publikace je předním odborníkem v této oblasti medicíny a působí na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
 
Bilirubin a interní choroby
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bilirubin a interní choroby do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bilirubin a interní choroby.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bilirubin a interní choroby (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bilirubin a interní choroby bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bilirubin a interní choroby doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Zdravotnictví / Bilirubin a interní choroby