BIM pro veřejné zadavatele

Kód: 7502285

Úplný název:

BIM pro veřejné zadavatele (Dufek Zdeněk, Koukal Pavel, Vyhnálek Rudolf, Remeš Josef, Jedlička M., Drochytka R., Bydžovský J.):

Autor a popis:

Dufek Zdeněk, Koukal Pavel, Vyhnálek Rudolf, Remeš Josef, Jedlič, Leges, 132 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
293 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace stručnou formou seznamuje zadavatele veřejných zakázek s problematikou informačního modelování staveb (BIM), tedy se systémem pro správu životního cyklu stavebních objektů. Záměrem autorů je především vysvětlit principy, přínosy a náležitosti, které je nutné v souvislosti s touto tématikou řešit, tak aby investor splnil požadavky zákona o zadávání veřejných zakázek.

Příručka obsahuje právní i technické aspekty výběru dodavatele projekčních prací. Autoři rozebírají zákonné požadavky a metodická doporučení pro vhodná kvalifikační a hodnotící kritéria. Dále jsou uvedeny podstatné aspekty smlouvy o dílo, které je třeba speciálně ve vztahu k metodě BIM upravit, a je rozebírána problematika použitelného software a kompatibility dat.

Publikace řeší rovněž otázku úpravy BIM Execution Plan, Employer’s Information Requirements a dalších technických podmínek, které musí být správně mezi účastníky výstavbového projektu nastaveny.

V závěru autoři věnují pozornost problematice diagnostiky, neboť řada investičních akcí spočívá v úpravách stávajících stavebních objektů. Jejich diagnostiku a zaměření stávajícího stavu je třeba použít jako vstup do modelu, pokud má být metoda BIM použita.

 
BIM pro veřejné zadavatele
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit BIM pro veřejné zadavatele do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s BIM pro veřejné zadavatele.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení BIM pro veřejné zadavatele (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na BIM pro veřejné zadavatele bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S BIM pro veřejné zadavatele doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu