Biologická terapie v léčbě idiopatických střevních zánětů

Kód: 2044035

Úplný název:

Biologická terapie v léčbě idiopatických střevních zánětů (Zbořil Vladimír): Aeskulap

Autor a popis:

Zbořil Vladimír, Mladá Fronta, 208 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
304 Kč (380 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Druhé, aktualizované a rozšířené vydání monografie našich předních specialistů shrnuje v současnosti dostupné informace o poměrně nové modalitě léčby Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy.
V úvodní části jsou kromě historie biologické léčby probrány jednotlivé molekuly, které se užívají nejen v gastroenterologii, jejich názvosloví, mechanismy účinku a účinností.
V dalších kapitolách se autoři věnují idiopatickým střevním zánětům, jejich klasifikaci, jak klinické, tak endoskopické, a účinnosti biologické terapie na Crohnovu chorobu i ulcerózní kolitidu. Podrobně je popsána strategie léčby v jednotlivých obdobích, jako je remise, hluboká remise a relaps, včetně indikací, interakcí, kontraindikací a nežádoucích účinků jednotlivých léků.
Opomenuta není ani problematika včasné indikace chirurgického řešení a nutriční intervence.
V závěru knihy se autoři zabývají otázkou bezpečnosti podávání biologické léčby ve specifických situacích (těhotenství, kojení, dětský věk, mimostřevní lokalizace ISZ) a též velmi důležitou otázkou selhání biologické terapie a možnostmi jejího ukončení.
Text je doplněn množstvím citací klinických studií a řadou názorných grafů, schémat a tabulek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Biologická terapie v léčbě idiopatických střevních zánětů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Biologická terapie v léčbě idiopatických střevních zánětů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Biologická terapie v léčbě idiopatických střevních zánětů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Biologická terapie v léčbě idiopatických střevních zánětů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Biologická terapie v léčbě idiopatických střevních zánětů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Biologická terapie v léčbě idiopatických střevních zánětů