Bitvy, které změnily svět - Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa

Kód: 2560656

Úplný název:

Bitvy, které změnily svět - Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa (kol.):

Autor a popis:

Svojtka, 448 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
343 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
 

V historii došlo k mnoha důležitým bitvám, které přetvářely dějiny. V této knize najdete výběr důležitých střetnutí, oživený zážitky účastníků a zkoumající dopady těchto bitev na následující dění. 47 zaznamenaných rozhodujících střetnutí se odehrávalo v průběhu několika staletí. Od první skutečné zaznamenané bitvy u Meggida v roce 1457 před naším letopočtem až po Američany vedenou invazi do Iráku v roce 2003. Popisované monumentální akce probíhaly po celé Evropě, od severozápadního Ruska až po řecké vody. Důležité bitvy se udály i na Blízkém východe, v Asii i v Americe. K významným střetům docházelo i v různých prostředích, od japonských vod až po vyprahlé palestinské hory a největší světová města. Zaznamenané bitvy měly rozhodující vliv na další chod historie a pomáhaly měnit místní regionální nebo mezinárodní politické, vojenské, ekonomické, společenské i kulturní vztahy. Jednotlivé bitvy pak působily rozhodujícím způsobem ve čtyřech směrech. Za prvé, byla to střetnutí, která ukončila velký konflikt, a tím ovlivnila politické prostředí. Za druhé, tyto bitvy znamenaly obrat v rozsáhlém konfliktu; i když válka jako taková pokračovala, tyto akce byly "koncem začátku" či "začátkem konce" daného konfliktu. A za třetí, v těchto bitvách byly použity nové technologie, nová taktika nebo kombinace obou těchto prvku, které ovlivnily směr, jímž se válečnictví bude ubírat. A konečně jsou to střety, které stále hluboce poznamenávají moderní veřejné povědomí.Tato kniha, sestavená na základe odborných poznatku, nabízí čtenáři pohled na ucelenou radu důležitých vrcholných bitev, jež měnily dějiny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bitvy, které změnily svět - Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bitvy, které změnily svět - Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bitvy, které změnily svět - Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bitvy, které změnily svět - Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bitvy, které změnily svět - Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Bitvy, které změnily svět - Klíčové bitvy, které rozhodly o osudu národa