Bohové a králové

Kód: 7359509

Úplný název:

Bohové a králové (Thomasová Dana): Vzestup a pád

Autor a popis:

Thomasová Dana, Metafora, 456 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
330 Kč (479 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Alexander McQueen a John Galiano, vzestup a pád hvězd návrhářského nebe…

Poodhalte roušku životních osudů dvou slavných mužů, kteří rozčeřili poklidné vody módního světa a nesmazatelně se zapsali do historie. V knize Bohové a králové autorka Dana Thomasová nic nezastírá, líčí fascinující i krutý svět módní branže bez příkras, takový, jaký je. Kdo vystoupá vysoko, platí často také vysokou cenu a dopad bývá tvrdý…

Před více než dvěma desetiletími vtrhli na britskou návrhářskou scénu dva excentričtí muži se smyslem pro krásu a módu. John Galliano a Alexander McQueen si přáli rozpoutat módní revoluci a také se jim to podařilo. Každý z nich začínal úplně jinak. Galliano byl ilustrátorem, zatímco o necelých deset let mladší McQueen pracoval jako krejčí u firmy Savile Row.
Když však získali práci a postavení ve slavných nadnárodních firmách – Givenchy a Dior – začal být tlak na ně neúnosný. Navenek silní, ale v soukromí v podstatě plaší umělci čím dál obtížněji snášeli drtivé nároky módního průmyslu. Firma Dior ukončila v roce 2010 spolupráci s Gallianem z důvodu jeho nepřípustných výroků. Ve stejném roce spáchal Alexander McQueen sebevraždu, tři týdny před další plánovanou přehlídkou.

Návrháři, kteří nedělali nic napůl, s bezmála divadelní okázalostí šokovali zapšklou britskou „buržoazní“ společnost svými neotřelými nápady a odvážnými modely. Galliano vnesl do světa módy koncept smyslné siluety tvaru přesýpacích hodin a liboval si v předvádění v pohádkově romantických kulisách. McQueen zase oslnil hned svou první převratnou kolekcí, kterou předvedl v pouhých třiadvaceti letech, aby následně uchvátil celý módní svět. V roce 2011 si model módního domu Alexandra McQueena oblékla Kate Middletonová na svatbu s princem Williamem.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bohové a králové do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bohové a králové.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bohové a králové (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bohové a králové bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bohové a králové doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Bohové a králové