Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie

Kód: 7429538

Úplný název:

Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie (Hrůša Ivan): Náboženství staré Mezopotámie

Autor a popis:

Hrůša Ivan, Vyšehrad, 336 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
262 Kč (328 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha obsahuje na 130 ukázek ze starobylých náboženských textů

Ve své knize přináší Ivan Hrůša poutavý popis náboženského myšlení a praxe jedné ze dvou nejstarších historicky doložených kultur lidstva. Po stručném přehledu dějin mezopotámské civilizace následuje sedm tematických kapitol, v nichž se autor zabývá nejprve pojetím božstva a božských bytostí v náboženském světě staré Mezopotámie a postavami nejdůležitějších mezopotámských bohů, dále chrámem, jeho významem a obřadní praxí. Další kapitoly jsou věnovány představení celé škály liturgických i rituálních modliteb, magických rituálů a hlavnímu mezopotámskému prostředku komunikace s bohy – věštebným praktikám. Výklad je proložen více než 130 kratšími i rozsáhlejšími ukázkami z mezopotámských náboženských textů, které slouží jako příklady, ilustrace i doklady popisované látky. Kniha je doplněna tematickou bibliografií, jež uvádí důležité publikace k jednotlivým celkům, a rejstříky božstev, chrámů a témat.

Autor je karmelitán, vystudoval obor asyriologie na heidelberské univerzitě v Německu a působí jako lektor asyriologie na Papežském biblickém institutu v Římě. V první polovině letošního roku vychází v německém nakladatelství Ugarit-Verlag i anglická verze knihy. Obě verze, anglická i česká, vycházejí s podporou Grantové agentury ČR.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie