Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VI.

Kód: 7363350

Úplný název:

Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VI. (Kárník Zdeněk):

Autor a popis:

Kárník Zdeněk, Dokořán, 600 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
327 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace je rozdělena do dvou částí. První, zaměřená na období do konce druhé světové války, obsahuje studie věnované postoji komunistické strany k otázce sjednocení levice před VII. kongresem Kominterny konaném v roce 1935, vlivu sovětské propagandy na utváření obrazu Sovětského svazu v meziválečném Československu, dětství a studentským letům Alexeje Čepičky a represím vůči slovenským komunistům v letech 1939-1943. Do druhé, poválečné části pak byly zařazeny texty zabývající se rivalitou mezi komunistickou stranou a sociální demokracií v letech 1945-1989, sítí vazeb a způsoby vyjednávání v poúnorové komunistické straně na příkladu kontaktů mezi funkcionáři Krajského výboru KSČ v Brně a Okresního výboru KSČ Brno I v letech 1948-1952, převzetím sovětského modelu sociální správy v Československu v letech 1950-1956 a kulturní politikou vedení komunistické strany v letech 1962-1966.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VI. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VI..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VI. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VI. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VI. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VI.