Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII.

Kód: 7363504

Úplný název:

Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII. (Kocian Jiří, Pažout Jaroslav, Rákosník Jakub):

Autor a popis:

Kocián Jiří, Dokořán, 328 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
216 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
 

První část publikace se zaměřuje na období před získáním mocenského monopolu komunistickou stranou v únoru 1948 a obsahuje studie věnované jejímu obrazu v lidoveckém tisku druhé poloviny 30. let na příkladu publicistiky Lidových listů, odrazu propagandy Kominterny v ilegálním tisku ostravských komunistů na počátku II. světové války, levicovým mládežnickým organizacím na Moravě v protinacistickém odboji, osudu německých komunistů v Československu v prvních dvou poválečných letech a působení Alexeje Čepičky ve funkci předsedy Místního národního výboru v Kroměříži v letech 1945-1947.
Druhá část zahrnuje články zaměřené na dílčí témata z dějin KSČ v době, kdy byla stranou vládnoucí. Texty se zde zabývají vnitrostranickým vývojem Komunistické strany Slovenska od roku 1948 do začátku 60. let, situací v Jihomoravském krajském výboru KSČ v Brně v letech 1967-1968 a vztahům mezi KSČ a východoněmeckou Jednotnou socialistickou stranou Německa v letech 1969-1989. Je zde též poprvé publikován projev Gustáva Husáka na aktivu funkcionářů KSČ z obvodu Prahy 9 v závodě ČKD v Praze-Vysočanech 31. května 1969, který předznamenal nástup tzv. normalizace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu, Svazek VIII.