Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VII.

Kód: 7363440

Úplný název:

Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VII. (Kocián Jiří):

Autor a popis:

Kocián Jiří, Dokořán, 336 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
259 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
 

V pořadí druhá kolektivní monografie projektu "Komunistická strana Československa a bolševismus" navazuje jako 7. svazek na pět sborníků projektu vedeného prof. Zdeňkem Kárníkem "Dějiny KSČ a radikálního socialismu". Publikace je rozdělena do dvou částí. První přináší tři studie: politologickou studii o funkci voleb a volební praxi v komunistickém Československu, studii o prvních letech Výborů žen zřizovaných při místních národních výborech v roce 1952 jako výraz snahy komunistické strany o novou formu "ženského hnutí" a analýzu problematického vztahu vedení KSČ k sovětské reformní politice v letech 1985-1989. Druhá, obsáhlejší část zahrnuje pět studií slovenských autorů o organizačních aspektech vývoje KSS v letech 1939-1943, o Komunistické straně Slovenska v letech 1945-1948, o podílu KSS a Slovenska na formování první a druhé ekonomické reformy v 50. a 60. letech, o kontroverzním postoji prezidenta republiky a prvního tajemníka ÚV KSČ Antonína Novotného ke KSS v letech 1963-1967 a o situaci v Komunistické straně Slovenska od porážky Pražského jara do nástupu reformního vedení Sovětského svazu v polovině 80. let.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VII. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VII..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VII. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VII. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VII. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu VII.