Brněnské podzemí - Kniha druhá

Kód: 9029851

Úplný název:

Brněnské podzemí - Kniha druhá (Svoboda Aleš):

Autor a popis:

Svoboda Aleš, R-ateliér, 208 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
343 Kč (460 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 18.1.2018 dopoledne. 
 

Druhý díl knihy mapující neznámé podzemní stavby a nové objevy brněnského podzemí

Publikace „Brněnské podzemí - kniha druhá“, navazující na předchozí první díl knihy Brněnské podzemí, seznamuje čtenáře s místy, která zůstávala po celá staletí ukryta pod povrchem brněnských ulic a náměstí, pod suterény historických domů nebo pod plochami městských zahrad a parků. Prostřednictvím téměř 400 barevných a černobílých fotografií, archivních materiálů a historických dokladů představuje podzemní stavby a objekty doposud neznámé, nově objevené nebo poprvé publikované. V mnoha případech je však pouhým dokumentem o stavbách, které může veřejnost sotvakdy spatřit, neboť vstupovat do nich je velmi obtížné a v některých případech i zcela nemožné.
V osmi kapitolách kniha seznamuje čtenáře s objevem kostnice u sv. Jakuba, studny na Jakubském náměstí, labyrintem sklepů pod Zelným trhem a Orlí ulicí.
V knize jsou poprvé zveřejněny protiletecké kryty pod Petrovem, pod Špilberkem a pod Kraví Horou, ale také historický odpadní kanál vedoucí ze Špilberku na Pekařskou ulici a také nedokončená tramvajová štola pod špilberským kopcem. Poprvé jsou v ní také publikovány fotografie chodeb ze dna špilberské studny a celá historie jejich vzniku, včetně čištění studny z roku 1992. Prostřednictvím fotografií představuje publikace podzemí Kapucínského náměstí s kapucínskou hrobkou, sklepy a chodby pod Pekařskou ulicí nebo doposud nezveřejněné sklepy Nové radnice. Vše je doplněno historickými fotografiemi a dokumenty, které dokládají postupnou proměnu historického jádra města a zánik mnoha původních brněnských staveb a objektů.

Odborný text psaný populární formou, anglické a německé shrnutí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Brněnské podzemí - Kniha druhá do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Brněnské podzemí - Kniha druhá.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Brněnské podzemí - Kniha druhá (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Brněnské podzemí - Kniha druhá bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Brněnské podzemí - Kniha druhá doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ostatní

 
Knihkupectví / Ostatní / Brněnské podzemí - Kniha druhá