Brněnské podzemí - Kniha třetí

Kód: 9029852

Úplný název:

Brněnské podzemí - Kniha třetí (kol.):

Autor a popis:

Kol., R-ateliér, 214 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
352 Kč (460 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

Třetí díl knihy mapující nové podzemní stavby a objevy brněnského podzemí

Brno má stále velký počet doposud neznámých a do současnosti ještě neobjevených míst, která se k problematice historického podzemí úzce váží. Proto je tato publikace, v pořadí již třetí, doplněna o nálezy z období let 2006 až 2012, kdy bylo zaznamenáno hned několik zásadních objevů.
Patří k nim nesporně podzemí Minoritského kláštera s množstvím sklepení a krypt, které byly v tomto časovém období poprvé po mnoha letech otevřeny a dokumentovány. Zcela unikátní byl nález historické odvodňovací štoly ze Špilberku, která prochází i historickým jádrem města. V místě jejího křížení s Českou ulicí byly dokonce identifikovány konstrukce středověkého mostu vedoucího přes někdejší městský příkop. S hradebním systémem také souvisí nález jedné z hradebních věží v Solniční ulici s dochovaným systémem střílen. Na ně pak navazuje objekt předbraní Běhounské brány, objevené v roce 2004 pod parkem u Rooseveltovy ulice. Všechny tyto nálezy byly pečlivě zdokumentovány a v tomto díle jsou prezentovány v nejrůznějších souvislostech. Kniha je rovněž doplněna o nikdy nezveřejněné fotografie a dokumenty mizejícího podzemí, které oživí vzpomínky na stavby nedávno zaniklé.
Tři kapitoly jsou také věnovány té části podzemí, které bylo jako první zpřístupněno veřejnosti. Tento rozsáhlý projekt je rovněž spojen s nečekanými objevy, které byly v průběhu jeho realizace zaznamenány. Jedna z kapitol také ve svém výkladu opouští historické jádro města, aby čtenáře seznámila s podzemními objekty, které vznikly v pisárecké lokalitě, v ulici Hlinky. Rozsáhlé podzemní labyrinty budované od 18. až do začátku 20. století překvapí nejen svým rozsahem a spletitostí, ale i funkcí, pro kterou byly vytvořeny.

Vydejme se tedy opět společně do podzemního světa, do zapomenutého, avšak stále živého organismu, kde čas ztrácí svou naléhavost a vzpomínky na minulost promlouvají k těm, kteří chtějí naslouchat.
Odborný text psaný populární formou, anglické a německé shrnutí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Brněnské podzemí - Kniha třetí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Brněnské podzemí - Kniha třetí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Brněnské podzemí - Kniha třetí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Brněnské podzemí - Kniha třetí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Brněnské podzemí - Kniha třetí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu