Brno – černá bílá

Kód: 7204918

Úplný název:

Brno – černá bílá (Rajlich Jan):

Autor a popis:

Rajlich Jan, CERM, 424 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
234 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Vzpomínky významného brněnského výtvarníka Jana Rajlicha st. (laureáta Ceny města Brna a zakladatele mezinárodního Bienále Brno), který se 10. 4. 2015 dožil 95 let. Autor v 75 krátkých kapitolách připomíná 40 let kulturního dění spojeného s městem Brnem, a to od autorova příchodu do Brna koncem 40. let až do 90. let 20. století. V knize je dále zařazeno na 20 textů autora z knih, časopisů, katalogů, vernisáží, besed apod.
Autor osobitým pohledem připomíná některé osobnosti uměleckého světa, zejména výtvarného a literárního, ve městě Brně, se kterými se přátelil nebo setkával pracovně. Všímá si ale i různých událostí a překážek, které ovlivňovaly život v poválečné době a v době tzv. budování socialismu, a to jak z negativní, tak i pozitivní stránky.
Zaznamenané příběhy, osobní zážitky a dojmy dokreslují atmosféru doby.
Bohužel choroba očí autorovi od roku 2009 už znemožnila vzpomínky v plánovaném rozsahu dokončit a to je důvodem připojení některých autorových dříve publikovaných článků a pronesených textů, které napsané vzpomínky prohlubují a rozšiřují. Kniha „Brno – černá bílá“ je bohatě ilustrována řadou často unikátních dokumentárních fotografií, dokumentů a reprodukcí výtvarných děl vesměs z archivu autora.
Kniha „Brno – černá bílá“ volně navazuje na vzpomínkovou knihu Jana Rajlicha st. o studentských letech na Škole umění ve Zlíně „Přistřižená křídla“ (1939–1945), která vyšla v roce 2005 a vydalo ji rovněž Akademické nakladatelství CERM.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Brno – černá bílá do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Brno – černá bílá.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Brno – černá bílá (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Brno – černá bílá bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Brno – černá bílá doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Brno – černá bílá