Bruce Springsteen - Není to jen rock´n´roll

Kód: 7492199

Úplný název:

Bruce Springsteen - Není to jen rock´n´roll (Dolan Marc):

Autor a popis:

Dolan Marc, Galén, 436 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
292 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Hloubavá a pečlivě vypracovaná biografie nahlíží pod pokličku Springsteenova mýtu. Marc Dolan sleduje dráhu Bruce Springsteena od jeho nelehkých začátků až po dnešní dobu, v níž je tento uznávaný muzikant považován za jednu z nejvýznamnějších postav americké kultury.
V roce 1962 si Bruce za osmnáct dolarů, které si vydělal tím, že pracoval jako malíř pokojů, koupil použitou kytaru. Od té chvíle ho už prý nic jiného nezajímalo. „Všechno v mém životě se točilo kolem hudby. Všechno!“ Dolan brilantně analyzuje Springsteenovy texty i jeho sound. Dostává se na kloub osobním odkazům, zabývá se jeho politickými názory, vidí jeho tvorbu v širších souvislostech. Snaží se odpovědět na otázku, čím to, že právě Springsteenovy písně v lidech tak mocně rezonují.
Dolanovo zkoumání neobvyklých zdrojů - včetně pirátských nahrávek, nevydaných studiových pokusů a právě otevřených archivů - vrhá nové světlo na Springsteena jako umělce, ale i člověka. Výsledkem je fascinující portrét, vykreslený na základě rozboru písničkářova díla, které zasahuje do všech možných stylů - od pop music šedesátých let přes písničkářské hnutí a country až k punkrocku.
Neméně důležité jsou pasáže, z nichž se dozvídáme, s jakým úsilím a odhodláním si Bruce Springsteen budoval renomé osobnosti vyjadřující se k věcem veřejným. Někdejší kluk z dělnického prostředí v New Jersey řeší ta nejpalčivější témata: válku, třídní rozdíly, předsudky. Ať už vypráví o tátově práci v továrně, nepovedených maloměstských románcích, nebo nejasné touze dostat se pryč z prostředí, které ho spoutává, pokaždé tím znovu připomíná, že rock`n`roll není jen komerční produkt či naopak nástroj vzpoury. Jakkoli frázovitě to zní, v podání Bruce Springsteena přináší rock`n`roll vizi lepší společnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bruce Springsteen - Není to jen rock´n´roll do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bruce Springsteen - Není to jen rock´n´roll.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bruce Springsteen - Není to jen rock´n´roll (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bruce Springsteen - Není to jen rock´n´roll bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bruce Springsteen - Není to jen rock´n´roll doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Bruce Springsteen - Není to jen rock´n´roll