Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran

Kód: 7340089

Úplný název:

Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran (Kovář Daniel):

Autor a popis:

Kovář Daniel, Baset, 298 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
193 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Další z řady edice Poutník popisuje netradičním způsobem metropoli Jižních Čech. Všímá si nejen významných historických památek, ale i osobitého koloritu města, životního prostředí, lidských osudů a různých kuriozit.

Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran je knížkou, která se snaží důvěrně oslovit nejen návštěvníka Českých Budějovic, ale i obyvatele jihočeské metropole. Českobudějovický poutník je knihou, jež zahrnuje celou řadu vhodně zvolených a obsahově promyšlených procházek, doplněných zajímavým vyprávěním o historii jednotlivých lokalit, budov i dalších pozoruhodných objektů. A tak kromě nezbytných historických údajů před čtenářem doslova ožívají přepestré dějiny Českých Budějovic s jejich zajímavostmi a tajemstvími, a hlavně lidmi. Bez nadsázky lze tuto knihu charakterizovat jako průvodce, knihu příběhů a malé dějiny Českých Budějovic v jedné podobě.

Knihy o Českých Budějovicích často začínají slovy básníka Jana Nerudy, který přirovnal naše město k Florencii. Bývá také připomínáno, že císaři Karlu VI. se budějovické náměstí zalíbilo víc než náměstí v Madridu. Srovnání s významnými a památnými evropskými městy zdejší patrioty jistě potěší, nesmí však usínat na vavřínech. Historie Českých Budějovic se ubírala vlastními cestičkami, jejichž objevování je velkým dobrodružstvím, stejně jako odhalování stále nových a nových zajímavých zákoutí jihočeské metropole.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran