Budiž voda - Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody

Kód: 9064200

Úplný název:

Budiž voda - Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody (Siegel Seth M.):

Autor a popis:

Siegel Seth M., Aligier, 382 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
316 Kč (439 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.2.2018 dopoledne. 
 

Podle prognóz americké vlády bude čtyřicet z padesáti států USA, společně s 60 procenty celého povrchu zeměkoule, brzy čelit alarmujícím rozdílům mezi množstvím dostupné vody a rostoucí poptávkou po ní. Pokud nezačneme problém řešit, čeká nás zvyšování cen potravin a zpomalení ekonomického růstu, což pravděpodobně povede i k větší politické nestabilitě.
Kniha Budiž voda ukazuje, v čem může Izrael sloužit jako příklad dalším zemím při předcházení nejhorším krizovým scénářům. Přestože šedesát procent izraelského území tvoří poušť, tato země nejenže dokázala vyřešit vlastní problémy s vodou; má jí dokonce nadbytek. Izrael dodává vodu sousedním zemím – každodenně jí zásobuje palestinská území a Jordánsko. Izrael stal absolutní špičkou v oblasti vodohospodářství a ve vývoji potřebných technologií.
Poutavě napsaná kniha Budiž voda je inspirativním vyprávěním popisujícím vize a oběti státu a národa, který zajištění dostatku vody odedávna považuje za jednu ze svých základních priorit. Navzdory velmi omezeným zdrojům vody, rychle rostoucí populaci i ekonomice a mnohdy nepřátelsky naladěným sousedním zemím si Izrael dlouhodobě udržuje náskok v oblasti vodohospodářských inovací, s cílem zajistit svůj vlastní dynamický budoucí rozvoj. Seznámit se s izraelskými zkušenostmi a poučit se, jak lze překonat náročné výzvy a změnit se z vyprahlé země ve skutečnou velmoc, pokud jde o hospodaření s vodou, může být přínosem pro každé město, každý stát – i pro každého jednotlivého čtenáře.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Budiž voda - Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Budiž voda - Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Budiž voda - Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Budiž voda - Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Budiž voda - Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Příroda

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Příroda / Budiž voda - Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody